Support & Data Management Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ALTEN Iasi active.

Vezi toate job-urile Support & Data Management Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ALTEN Iasi
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.06.2018

    ALTEN, the European leader in engineering and technology consulting, provides support for its clients' development strategies in the fields of innovation, R&D and it systems.

    Its top engineers carry out studies and conception projects for the technical and information systems divisions of large corporate clients in the industrial, telecommunications and services sectors.

    Cerinte

    Cerinte Tehnice:

    Cunostinte generale de structura aeronautica sau automotive;
    Experienta de lucru cu MS Office;
    Nivel mediu de operare Excel;
    Deschidere si interes pentru a invata solutii software specifice;
    Experienta profesionala intr-o pozitie similara reprezinta un avantaj.

    Alte Cerinte:

    Studii medii sau superioare finalizate in domeniul tehnic;
    Studiile finalizate in domeniul aeronautic reprezinta un avantaj;
    Rigurozitate, atentie la detalii, spirit analitic ;
    Abilitati foarte bune de comunicare atat direct cat si prin telefon sau email;
    Limba Engleza nivel avansat;
    Limba Franceza nivel mediu reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Acorda suport informational clientilor finali privind functia de software potrivita;
    Analizeaza, sintetizeaza si raporteaza datele privind procesul de Customer service;
    Monitorizeaza, analizeaza si introduce rapoartele privind feedback-ul clientilor finali in baza de date;
    Propune solutii pentru imbunatirea activitatii si a proceselor.

    Alte informatii

    Pachet de beneficii:

    Pachet salarial avantajos;
    Plan individual de pregatire tehnica si profesionala;
    Abonament medical privat pentru familie (sot, sotie, copii);
    25 zile lucratoare concediu de odihna / an;
    Alte beneficii conform contract colectiv de munca.

    BUCURESTI,

    4500 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (380)