PASSIONATE SOFTWARE DEVELOPER C/C++

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ROUTE 66 active.

Vezi toate job-urile PASSIONATE SOFTWARE DEVELOPER C/C++ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ROUTE 66
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 11.05.2011

    ROUTE 66 develops and distributes innovative, easy-to-use digital maps and navigation apps for GPS enabled smartphones under the renowned ROUTE 66 brand.
    ROUTE 66 also provides mapping and navigation solutions, software development kits and a wide range of geographic content and location-based services to the world's largest mobile device manufacturers. Headquartered near Zurich (Switzerland), ROUTE 66 has offices in Europe and Asia and sells its products and services worldwide.
    For more information, please visit http://www.66.com.

    Cerinte

    Iti place:
    - Sa programezi?
    - Sa fii provocat de proiecte inovatoare?
    - Sa inveti de la programatori cu experienta?
    - Sa ai libertatea de a sugera idei noi pe care sa le vezi implementate?
    - Sa te perfectionezi continuu?
    Esti:
    - o persoana orientata spre calitate, care stie sau vrea sa invete ce inseamna cod optim?
    - o persoana dornica sa accepte provocarea de a crea un soft utilizat la nivel international de firme de renume in domeniul telefoniei mobile?
    - absolvent al unei facultăti cu profil informatic (Informatică, Automatică sau altele în IT)?
    - o persoana cu capacitate de a studia si lucra atât în mod independent, cât si în echipă?

    Ai proiecte in C++ cu care ai cistigat premii sau le-ai facut din pasiune si vrei sa te lauzi cu ele?

    Atunci ai profilul ideal al angajatului pasionat din ROUTE 66 si te invitam sa faci parte din colectivul nostru unde vei gasi o echipa cu care poti impartasi experienta crearii unor produse software de renume international.

    Responsabilitati

    - conceperea si implementarea de noi functionalităti la produsele ROUTE 66 existente
    - participarea la proiectarea si realizarea de sisteme de navigatie pentru telefoane mobile (Nokia, Samsung, HTC etc.)
    - optimizarea algoritmilor aplicatiilor existente
    - realizarea de noi interfete (GUI) pentru diverse platforme si sisteme de operare

    Alte informatii

    - conditii de lucru la standarde occidentale
    - lucru într-o echipă de profesionisti
    - acces la cele mai performante tehnologii hardware si software
    - posibilitatea de a vă construi o carieră
    - salariu motivant
    - prima de relocare pentru cei care nu locuiesc în Brasov
    - tichete de masă
    - acces gratuit la bazele sportive si de recreare (piscină, fitness, fotbal)
    - teambuilding-uri

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (8)