Inginer Electro-Energetic (contract 2 ani) - 20 pozitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Inginer Electro-Energetic (contract 2 ani) - 20 pozitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Timisoara
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 27.12.2016

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Candidatul ideal trebuie sa aiba:

    • Minim 1 an experienta in domeniul electroenergetic;
    • Cunostiinte tehnice specifice domeniului energetic;
    • Cunostiinte aplicatii informatice: CROS, CRM, Microsoft Office, Argus;
    • Capacitate de analiza si sinteza;
    • Capacitate de organizare;
    • Capacitate de lucru in conditii de stres;
    • Comunicare eficienta;
    • Cunostinte limba Engleza la nivel mediu;
    • Studii universitare pentru licenta finalizate.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATILE principale ale rolului :

    • Executa verificarea contoarelor de inductie, statice si electronice monofazate si trifazate in montaj direct, semi-direct sau indirect;
    • Identifica orice inadvertenta privind securizarea grupurilor de masura la toate categoriile de clienti, intocmind cu maxima responsabilitate documentele specifice definite in procedurile in vigoare;
    • Executa remedieri de complexitate redusa privind grupurile de masura in montaj direct depistate cu neconformitati, de exemplu: inlocuire contoare defecte, succesiune inversa, alimentare modem telecitire, etc ;
    • Executa ODL de compensatii pentru evitarea penalizarilor;
    • Executa sesizarile venite pe canalele deschise (STOP FRAUDE, Sesizari Masura, etc);
    • Gestioneaza cu maxima responsabilitate materialele din dotare;
    • Opereaza in sistemul informatic, ordinele de lucru executate zilnic, incarcand sigiliile montate pe Grupul de Masura.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (377)