Responsabil controlul calitatii-produs

Angajator: VIVRE
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2016

    VIVRE is only 4 years old but already has proved itself as the leading Central & Eastern Europe e-commerce retailer for just about any home & living product you could imagine.

    We strive to be the most relevant shopping destination for home design lovers in all our markets: Romania, Bulgaria, Hungary, Croatia, Poland, Slovakia, Slovenia and the Czech Republic.

    VIVRE has grown organically from a handful of founders in its Bucharest HQ to 150+ employees and we hope to find even more positive startup-like energy in our future colleagues.

    Cerinte

    Profil general al candidatului:
    Atentie la detalii;
    Abordare proactiva;
    Abilitate pentru a lucra in echipa;
    Fire responsabila, ordonata, atenta la detalii;
    Experienta in domeniu constituie avantaj;
    Capacitate de munca, dinamism, dexteritate;
    Cunostiinte Excel de nivel mediu.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Activitate de Depozit - 70%
    - Analizeaza integral marfurile sosite la depozitul Vivre: mod de ambalare; integritate paleti/cutii/folie/sigilii; corelarea corecta a marfurilor cu mijloacele de transport; etc.
    - Analizeaza produsele: dimensiuni/conformitate/aspect/mod de ambalare/etc.
    - Stabileste procedura de procesare/ambalare/depozitare conform raportului de receptie.
    - Respecta procedurile si procesle interne.
    - Alte activitati specifice activitatii de receptie in functie de caz.
    Activitate de Birou - 30%
    - Documenteaza rezultatele analizei si genereaza raportul de receptie in sistemul informatic intern Vivre.
    - Sesizeaza/informeaza departamentele implicate privind datele rezultate din raportul de receptie.
    - Prelucreza date si evidente in Excel.

    Alte informatii

    Beneficii oferite:
    Pachet salarial motivant (contract de munca, salariu fix declarat integral in contract, bonus de performanta acordat lunar, bonuri de masa) si posibilitati de dezvoltare.

    Adresa birouri si depozite: Soseaua Giurgiului Nr.321, Sector 4 (Zona Garii Progresului).
    Transport in comun cu autobuzele 116/216/202; tramvaiele 7 sau 25 - in directia Gara Progresului, la capat de linie.

    Te invitam sa cunosti activitatile din cadrul departamentului si sa aplici online prin upload al CV-ului tau, oferindu-ne cat mai multe informatii despre tine referitor la disponibilitate si experienta profesionala anterioara, pe cariere.vivre.ro

    Despre VIVRE:

    Lider in sectorul vanzarilor online pentru bunuri de home&deco in Europa de Est (Romania, Bulgaria, Ungaria, Croatia, Polonia, Slovenia si Slovacia,), Vivre este o forma inovativa de retail si o destinatie exclusivista pentru pasionatii de lucruri frumoase. Avem si consolidam o echipa tanara, o crestere alerta si o cultura de castigatori. Vivre este dedicat clientilor sai oferind tot ce este necesar pentru o casa frumoasa si utila, la preturi corecte pentru produse mereu noi si de calitate