Leasing Relationship Manager

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 04.12.2016

    Activam de mai bine de 10 ani in domeniul serviciilor de Business Process Outsourcing, avand 2 sedii in Bucuresti si Valcea.
    Gestionam proiecte in 7 limbi de circulatie internationala pentru companii de top ce activeaza in diferite industrii (pharma, retail, telecomunicatii, banking, IT, auto, etc.)

    Cerinte

    Recrutam pentru o companie cu o importanta identitate europeana ce ofera finantare prin contracte de leasing financiar si operational, candidatul ideal pentru rolul de: Leasing Relationship Manager.

    Cerinte:

    Experienta in vanzari (min. 2 ani) – preferabil in domeniul financiar-bancar;
    Studii superioare finalizate;
    Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere;
    Capacitatea de luare a deciziilor cu rapiditate si in momente de presiune;
    Cunostinte avansate de limba engleza;
    Cunostinte PC;
    Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    Gestioneaza portofoliul clientilor retail din Bucuresti si din judetele limitrofe;
    Incheie contracte de leasing conform regulamentelor organizationale;
    Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de finantare in conformitate cu politica interna;
    Ofera sugestii si propuneri privind produsele pe piata de leasing;
    Intocmeste periodic rapoarte si analize de piata