Manager Portofoliu Furnizori (per. determinata)

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: temporar
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.12.2016
    Scurta descriere a companiei

    BCR, o super echipa!

    In echipa BCR, oportunitatile profesionale disponibile sunt la fel de impresionante ca si portofoliul nostru extensiv de produse si servicii. Suntem scoala de banking pentru tinerele talente. Suntem rampa de lansare pentru spiritele curajoase si inovatoare. Si incununam cu succes cariere deja consacrate.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania si include operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

    BCR este banca nr.1 în România după valoarea activelor (peste 15 mld EUR), banca nr.1 după numărul de clienţi şi banca nr.1 pe segmentele de economisire şi creditare. BCR este cel mai valoros brand financiar din România, după gradul de încredere al clienţilor şi după numărul celor pentru care BCR este principala instituţie cu care fac banking. Si tot BCR este numarul 1 in preferintele tinerilor care viseaza la o cariera in banking.

    Cerinte

    Daca ai studii tehnice sau economice, esti o persoana analitica si detii cunostinte despre instalatii (puncte de masurare, delimitare) te invitam sa aplici pentru pozitia de Manager Portofoliu Furnizori.

    Profilul candidatului:
    * Studii superioare tehnice sau economice
    * Experienta de minimum 3 ani in inginerie economica
    * Limba Engleza - avansat
    * Cunostinte avansate MS Office

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    * Participi la definirea strategiei de urmat in procesul de achizitie al bunurilor si serviciilor specifice Biroului Intretinere Cladiri
    * Definesti specificatiile si criteriile tehnice de evaluare a furnizorilor propusi
    * Participi la evaluarea, selectia si negocierea cu furnizorii
    * Propui clauzele contractuale necesare satifacerii cerintelor beneficiarului
    * Planifici si coordonezi implementarea contractelor din aria sa de competenta
    * Participi la executia planul de management al contractelor din portofoliu
    * Initiezi solicitari de plasare de comenzi
    * Receptionezi bunurile si serviciile aferente comenzilor plasate
    * Monitorizezi performanta contractului din punct de vedere operational si tehnic
    * Analizezi necesitatea modificarilor contractuale in timpul derularii contractului
    * Monitorizezi si analizeza evolutiile din piata bunurilor si a serviciilor din domeniul intretinerii cladirilor si propui schimbarile necesare adaptarii la noile conditii.