Category Activation Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile qpas active.

Vezi toate job-urile Category Activation Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: qpas
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2016

    Nothing is impossible. Every person has its place. Our role is to bring them together, with dedication and responsibility. Through expertise and concrete tools, we make sure that we. will find the right one for you. And we are doing so by personally knowing the candidates and the companies, evaluating them thoroughly and then searching what fits them best.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, Orkla Foods Romania, cautam un Category Activation Specialist care sa isi doreasca sa isi dezvolte abilitatile intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist.

    Cerinte:
    • Absolvent studii economice;
    • Experienta minim 2-3 ani intr-un post similar;
    • Limba engleza – nivel mediu/avansat;
    • Cunostinte avansate MS Office ( Word, Excel, PowerPoint);
    • Persoana creativa, dinamica, flexibila, pragmatica;
    • Foarte bune capacitati de organizare, planificare, negociere, analiza, orientare catre client si solutii;
    • Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Category Activation Specialist contribuie la dezvoltarea si implementarea strategiei de trade marketing a categoriei administrate pe canalele comerciale si dezvolta si implementeaza activitatile de trade marketing aferente acestor canale comerciale in vederea atingerii obiectivelor companiei:

    • Identifica si propune surse de crestere practica pentru clienti, prin unificarea nevoilor de comunicare ale brandului cu oportunitatile de vanzare din teren;
    • Ofera sprijin functional pentru oamenii de vanzari, asigurand suportul si participarea la definirea si implementarea planurilor de crestere a categoriei pe client, canal;
    • Monitorizeaza implementarea si evalueaza activitatile aferente categoriei de care este responsabil;
    • Implementeaza actiunile de trade marketing in categoria administrata, cu suportul echipei de vanzari si a celorlalti colegi din trade marketing;
    • Coordoneaza activitatea agentiilor BTL pentru dezvoltarea materialelor de comunicare si a activitatilor comerciale in concordanta cu strategia de brand, in vederea asigurarii unei vizibilitati optime;
    • Semnalizeaza atat catre vanzari, cat si catre marketing, abaterile vs obiective si solicita suport suplimentar (daca e cazul) din brand, vanzari (pe langa actiunile proprii de trade marketing).

    Procesul de recrutare se va desfasura prin intermediul companiei de recrutare QPAS. Doar candidatii eligibili vor fi contactati

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (91)