Administrator baze de date garantie si relatii client

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renault Group Romania active.

Vezi toate job-urile Administrator baze de date garantie si relatii client active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2016
    Remote work: On-site

    Descriere post

    -Defineste si asigura modul de functionare al bazelor de date garantie si relatii client: structurarea datelor, mod de alimentare a datelor si gestiunea universurilor;
    -Documenteaza si construieste cereri tip de extragere a datelor cat si manuale pentru utilizatori;
    -Participa la intalnirile de datamining ale Grup Renault;
    -Defineste si actualizeaza toate datele disponibile in bazele de date garantie si relatii client;
    -Anima comunitatea de utilizatori a datelor de garantie si relatii client;
    -Asigura suportul utilizatorilor in utilizarea datelor de garantie si relatii client;
    -Realizeaza impreuna cu interlocutorii din Directia Informatica evolutiile aplicatiilor de datamining: analizeaza cererile, redacteaza nevoile utilizatorilor, testeaza si valideaza solutiile tehnice de implementat;
    -Raspunde cererilor punctuale de creare de rapoarte complexe pe periletrul de garantie si relatii client.

    Profil candidat

    - Studii superioare profil: Inginerie, Informatica, Statistica, Matematica sau echivalent;
    - Minim 1 an experienta de lucru cu bazele de date;
    - Cunostinte avansate de Excel, Acces; cunostintele de Business Objects reprezinta un avantaj;
    - Bune cunostinte de limba engleza si de limba franceza;
    - Rigoare si atentie la detalii, abilitati de comunicare si relationare;
    - Capacitate de analiza si sinteza, capacitate de lucru in echipa, responsabilitate.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (219)