Contabil(a) - Tulcea/Delta Dunarii

Angajator: Human Touch Consulting Group
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Braila
  • Sulina
  • Tulcea
  • Actualizat la: 03.12.2016

    Human Touch Consulting Group (HTCG) reprezinta departamentul de resurse umane al platformei de business 145.Inc, grup de antreprenori reprezentand industrii diferite, insa ghidati de o viziune comuna, un scop comun si care impreuna s-au angajat sa scrie aceeasi poveste de succes. In doar cateva cuvinte, platforma 145.Inc reprezinta un loc in care oamenii si ideile cresc accelerat prin folosirea optima a competentelor, dezvoltarea continua si expunerea la proiecte diverse care sa valorifice cel mai bine potentialul si punctele forte ale fiecarui partener sau membru al echipei.

    HTCG reprezinta o solutie pentru orice partener care isi doreste sprijin in ceea ce priveste capitalul uman al organizatiei sale. Prin intermediul echipei sau al partenerilor putem acoperi variate solicitari in domeniul resurselor umane, echipa de recrutare a HTCG fiind formata din specialisti in domeniul resurselor umane, care de-a lungul timpului au recrutat personal pentru clienti din cele mai diverse domenii.

    Cerinte

    - Studii superioare cu profil economic/contabil;
    - Experienţă în domeniul financiar contabil (contabilitate financiara si de gestiune);
    - Cunoştinţe operare PC: Windows, Word, Excel, Internet Explorer;
    - Abilităţi de planificare si organizare a activităţilor desfăşurate;
    - Persoană cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
    - Capacitatea de a lucra cu un volum mare de date.

    Responsabilitati

    - Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate privitoare la tranzactiile prin casa, banca, cele cu furnizorii, deconturile de cheltuieli;
    - Reprezinta societatea în relaţia cu Administratia Financiara;
    - Urmareste legislatia in domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia;
    - Asista la intocmirea situatiilor financiare ale societatii si la auditarea acestora;
    - Operarea in contabilitate a facturilor de la furnizorii de marfuri, verificarea operarii acestora in gestiune, concilierea gestiunii cu datele din contabilitate;
    - Verificarea si arhivarea documentelor in conformitate cu procedurile interne ale societatii;
    - Alte lucrari necesare departamentului financiar-contabil.

    Recrutam personal pentru postul de Contabil, disponibil in cadrul unui complex hotelier din Tulcea/Delta Dunarii.

    Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza noastra de date pentru oportunitati viitoare.