UX / FRONT-END DEVELOPER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile iSoftBet active.

Vezi toate job-urile UX / FRONT-END DEVELOPER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: iSoftBet
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 25.09.2016
    Remote work: On-site

    Cerinte obligatorii:

    • Cel putin 2 ani experienta in Web Development;
    • Cunostinte solide HTML5, HTTP, REST;
    • CSS3, Bootstrap/Foundation;
    • Javascript, AJAX, jQuery, jQuery UI;
    • Cunostinte AngularJS;
    • Cunostinte solide de limba engleza.

    Cerinte facultative:

    • Javascript: Ember, Knockout, Node.js, BackboneJs sau ReactJs;
    • CSS Pre-Processors: Sass/Less;
    • Cunostinte Photoshop;
    • O intelegere buna a bug-urile si inconsistentelor Cross-Browser;
    • Metodologia Agile (Scrum/Kanban);
    • GIT/SVN.

    Responsabilitati:

    • Crearea de interfete noi in AngularJS sau alternative bazate pe servicii REST;
    • Analizarea specificatiilor si oferirea de estimari pentru proiecte noi;
    • Mentinerea si imbunatatirea codului pentru proiectele existente.

    Ce avem de oferit:

    • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
    • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
    • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
    • Fructe si pizza;
    • Masa de ping-pong si masaje

    Remote

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (81)