Legal Assistant - FMCG

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Legal Assistant - FMCG active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.09.2016

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    - Studii superioare de specialitate finalizate (sau master in curs);
    - De preferinta, minim 1 an experienta intr-o pozitie similara;
    - Bune cunostinte de limba engleza, atat vorbit, cat si scris;
    - Bune cunostinte de operare PC: MS Office, Internet, Outlook, utilizare soft legislativ
    - Carnet conducere categoria B (disponibilitate deplasari in Bucuresti si in afara Bucurestiului);
    - Cunoasterea si aplicarea/interpretarea legislatiei romane, a normelor legislative, ordinelor si instructiunilor in vigoare pentru domeniul in care lucreaza (cu prioritate , predilectie spre drept civil si comercial);
    - Capacitate de organizare si planificare activitate;
    - Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
    - Spirit critic si receptivitate la nou;
    - Discernamant in rezolvarea problemelor;
    - Atitudine proactiva, autodidact;
    - Abilitati de comunicare si relationare;
    - Proactivitate si initiativa;
    - Confidentialitate absoluta asupra informatiilor la care are acces.

    Responsabilitati

    - Reprezinta pe aspecte formale si administrative, societatile din grup in relatie cu organele administrative, banci, notari publici si intocmeste dosarele /cererile necesare;
    - Intocmeste, redacteaza, verifica si avizeaza contractele cu grad scazut de complexitate in care sunt parte societatile din grup;
    - Redacteaza opinii juridice, contracte civile, comerciale, proiecte, sub supervizarea Legal Advisor Coordinator;
    - Efectueaza demersurile necesare in vederea mentinerii relatiilor juridice cu orice autoritate a statului interesata, persoane fizice sau juridice.
    - Urmareste (termene de expirare, finalizarea semnarii, intrarea in vigoare, dovezi de indeplinire a obligatiilor contractuale) si arhiveaza contractele si toate documentele departamentului, pentru toate societatile din cadrul grupului;
    - Concepe, redacteaza si sustine documentele cu caracter juridic ce emana de la societatile din grup, sub supervizarea Legal Advisor Coordinator
    - Ofera, la cerere, consultatii de specialitate tuturor departamentelor in toate domeniile dreptului, cu acordul si sub supervizarea Legal Advisor Coordinator
    - Responsabil cu urmarirea debitorilor - procedura judiciara de recuperare a somatiilor de plata, investire cu formula executorie BO si CEC, actiuni de drept comun;
    - Elaboreaza, completeaza, redacteaza documentele statutare ale societatilor din grup;
    - Efectueaza si avizeaza cercetari disciplinare si toate documentele rezultand din / referitoare la cercetarile disciplinare;
    - Gestionarea /arhivarea /clasificarea documentelor real estate
    - Gestionarea /arhivarea /clasificarea tuturor documentelor dept Legal, fizic si electronic,
    - Intocmire rapoarte /centralizari/actualizari de informatii / documente;
    - Ofera suport pentru necesitatea de activitati notariale si de traducere.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Contract pe perioada nedeterminata;
    - Pachet salarial motivant;
    - Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale care activeaza in domeniul FMCG.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (11)