Asistent Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teamland active.

Vezi toate job-urile Asistent Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.07.2016

    Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:
    - recrutarea de manageri sau specialiști,
    - asigurarea de forta de munca temporara,
    - audit de Resurse Umane,
    - instruirea personalului.

    Teamland face parte din Grupul Contexpert, un grup de companii de top specializate in servicii contabile, de audit, consultanta, salarizare si inventariere, cu o experienta de peste 18 ani in domeniu. Cei 7 parteneri si 70 de angajati deservesc ireprosabil peste 350 de clienti.

    Cerinte

    - Experienta dovedita pe o pozitie similara;
    - Cunostinte de operare PC - Pachetul Microsoft Office;
    - Cunoastrea programului CrossPoint reprezinta un avantaj;
    - Persoana responsabila, punctuala si atenta la detalii;

    Responsabilitati

    - Intocmirea listelor de picking in baza comenzilor sosite din ERP;
    - Intocmirea listelor de livrare in functie de data de livrare si de transportator astfel incat sa ajunga la destinatie la data solicitata de client;
    - Identificarea celor mai bune solutii de transport si contactul permanent cu transportatorii/clientii pentru asigurarea livrarilor in timp util;
    - Intocmirea AWB-urilor si finalizarea borderourilor aferente livrarilor zilnice; Impreuna cu seful de depozit reverifica numarul de colete si lipeste awb-urile;
    - Intocmirea in WMS a comenzilor de transport (in functie de destinatie si de masina);
    - Printarea avizelor de insotire marfa si atasarea pe coletele aferente;
    - Asigurarea ca nicio comanda nu va parasi depozitul fara documente insotitoare (declaratii de conformitate, garantii, avize si facturi aferente);
    - Tiparirea etichetele de orice natura (etichete de produs, de palet; de livrare);
    - Intocmirea necesarulului de productie si realizarea productiei in sistem;
    - Intocmirea listelor de receptii si alocarea receptiile/ operator (inclusiv comenzi de retur);
    - Clasarea si arhivarea tuturor documentelor care atesta miscarile de stoc din depozit, completate si semnate conform legislatiei in vigoare;
    - Inregistrarea in ERP si trimiterea catre WMS a lipsurilor la livrare si a marfurilor refuzate de clienti – dupa verificarea cu fiecare client in parte diferentele raportate;
    - Identificarea si rezolvarea problemelor legate de stocuri ;
    - Propunerea inventarierelor partiale pentru articolele cu diferenta de stoc;
    - Participarea la efectuarea inventarelor;
    - Confruntarea datelor din listele de inventariere cu stocurile scriptice si concilierea diferentelor constatate;
    - Verificarea acuratetii inregistrarilor in stoc;
    - Verificarea tuturor neregulilor din fisele de magazie ale marfurilor pentru care s-au constatat diferente de stoc si identificarea erorilor precum si corectarea acestora in baza documentelor justificative;
    - Raportarea periodica catre managerul superior;
    - Colaborarea cu personalul depozitului pentru solutionarea diferitelor probleme aparute in activitatea de primire , depozitare , livrare.