Consultant Recrutare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Consultant Recrutare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.05.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Căutam un Consultant de Recrutare, talentat şi entuziast, dornic să se alăture echipei noastre şi să se implice în gestionarea proiectelor de recrutare, precum şi în mentinerea relaţiei cu clienţii.

    Cerințe:
    - Experienţă relevantă în proiecte de recrutare;
    - Experienţă în management de proiect;
    - Studii superioare;
    - Cunoştinte avansate de limba engleză;
    - Excelente abilităţi de comunicare atât verbal, cât şi în scris;
    - Abilitatea de a iniţia şi dezvolta relaţii consistente;
    - Flexibilitate şi curiozitate intelectuală;
    - Capacitate de organizare şi planificare;
    - Abilitatea de a lucra autonom.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Participă la pregătirea strategiei de abordare a proiectelor de recrutare şi la definirea resurselor necesare;
    - Înţelege specificul poziţiilor deschise la clienţi şi propune cei mai potriviţi candidaţi;
    - Structurează raportarea operaţională pe baza proceselor existente şi a specificului fiecărui proiect, atât către Client, cât şi în intern;
    - Menţine legătura cu clientul pe parcursul desfăşurării procesului; anticipează eventuale riscuri operaţionale şi propune acţiuni corectoare;
    - Alături de echipa de proiect, urmăreşte evoluţia nevoilor clientului, astfel încat să poată fi identificate noi oportunităţi de dezvoltare a colaborării;
    - Participă la evenimente interne şi externe.

    Beneficii:
    - Salariu fix şi schemă variabilă pentru recompensarea performanţei în funcţie de target-ul individual;
    - Posibilităţi de dezvoltare profesională (cursuri, certificări specifice domeniului).

    Cod Anunț: 150416AMV

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (22)