Junior Sales Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Junior Sales Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Constructii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 18.06.2016

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

     Diploma universitara, cu profil tehnic de preferinta
     Abilitati in zona de vanzari;
     Excelente abilitati de negociere
     Capacitate de a lucra sub presiune si in situatii de stres
     Excelente abilitati de comunicare
     Limba engleza
     Orientare catre rezultat, proactivitate, rigoare profesionala, transparenta, integritate si onestitate

    Responsabilitati

    Responsabilitati specifice:
     Este responsabil pentru desfasurarea activitatii de vanzari in teritoriul desemnat in conformitate cu politica si regulile comerciale ale companiei
     Propune planuri de actiune pentru activitatea de vanzari in zona sa
     Negociaza cu clientii, stabileste preturi, limite de credit, in limita sa de autoritate
     Gestioneaza un portofoliu de clienti si organizeaza intalniri regulate pentru a le evalua nevoile/cerintele prezente si viitoare
     Elaboreaza planuri de actiune pentru prospectarea de noi clienti pentru a-si innoi si imbunatati in mod constant portofoliul
     Monitorizeaza si inregistreaza clientii fideli (contracte) respectand procedurile companiei
     Este responsabil pentru recuperarea datoriilor clientilor si prevenirea managerului de zona in cazul unor intarzieri sau probleme cauzate de blocaje
     Este implicat in rezolvarea problemelor clientilor referitoare la produse, servicii, livrari stabilind o legatura cu celelalte departamente (calitate, productie, etc);
     Pregateste rapoarte despre rezultatele de vanzari si analizeaza feedbackul primit in urma vanzarilor
     Colaboreaza cu departamentul calitate si ii solicita suport cand este nevoie;
     Ofera informatii tehnice clientilor despre produse si utlizarea lor;
     Ofera informatii departamentului de marketing cu privire la produsele competitorilor;
     Participa la organizarea de seminarii, actiuni de promovare a produselor companiei si evenimente cu clientii beneficiind de suportul departamentelor calitate si marketing.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (9)