Inginer Vanzari

Angajator: MAGUAY
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 04.12.2016

    - Producator roman de PC, Notebook, Servere, Storage; integrator de solutii informatice la cheie, inclusiv solutii consolidare-virtualizare datacenter, alte solutii de tipul software – defined;
    - Parteneri importanti: INTEL, MICROSOFT, ORACLE, SYMANTEC, SAP, FORTINET;
    - 20 de ani de experienta in domeniul IT&C;
    - Maguay detine un portofoliu de solutii informatice complexe, integrate hardware si software, implementate la client, pentru care ofera si o gama de servicii dedicate, inclusiv servicii de mentenanta si suport tehnic autorizat si specializat.

    Cerinte

    - Motivat să lucreze intr-o echipa competitivă;
    - Seriozitate, abilităţi tehnice, dornic de a invăţa şi de a se dezvolta;
    - Cunoştinţe hardware, ( retelistica, periferice si componente PC )
    - Echipamente: PC, Notebook, Servere, Storage, Networking, Securitate, Backup, Comunicatii.
    - Software: Sisteme de operare, Baze de date, Securitate-antivirus, Backup.
    - Limba engleză nivel mediu;
    - Absolvent de studii superioare/tehnice (electronica/electrotehnica).
    Reprezintă un avantaj:
    - Studii şi certificări/diplome în domeniul hardware si software;
    - Experienta de lucru pe ofertare/implementare, derulare in proiecte complexe 3 ani.

    Responsabilitati

    - Intocmirea solutiilor tehnice pentru proiectele aparute si realizarea de oferte tehnice;
    - Identificarea nevoilor clientului si maparea cu oferta;
    - Realizeaza vanzari de echipamente IT si produse software (promovare, ofertare, negociere, vanzare);
    - Prospectarea pietelor de desfacere pentru marirea portofoliului de client;
    - Urmarirea comenzile lansate;
    - Identificarea si contactarea potentialilor clienti in vederea elaborarii de oferte comerciale;
    - Dezvoltarea si gestionarea portofoliul de clienti;

    "Fabrica de calculatoare" este o echipa de 100 de angajati orientati catre calitate, implicati in proiecte diversificate utilizand tehnologii noi. Aici poti pune in valoare cunostintele dobandite, intr-un mediu de lucru placut, dinamic, cu un program de lucru flexibil.

    Ce oferim:
    - Accesul la diverse programe de training in conformitate cu politicile interne;
    - Activitati de invatare continua;
    - Abonament medical privat;
    - Tichete de masa;
    - Evenimente de echipa (Teambuilding, No Time For Downtime, Dreamhack, etc);