Controlor Financiar - Brasov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Controlor Financiar - Brasov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 13.02.2016

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, firma de productie germana care are experienta de 10 ani in industria Automotive in Brasov, vream sa angajam Controlor financiar.

    Cerinte:

    - Studii superioare economice;
    - Experienta intr-un post similar in mediul industrial;
    - Cunostinte bune de analiza si raportare financiara;
    - Cunostinte foarte bune de MS Office (Word, Excel);
    - Cunostinte bune de SAP;
    - Cunostinte foarte bune de limba engleza;
    - Cunostintele de limba germana constituie avantaj;
    - Buna capacitate de analiza si sinteza;
    - Rigoare;
    - Buna capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor;
    - Bune abilitati de comunicare.

    Responsabilitati

    - Intocmeste rapoarte si analize financiare;
    - Culege, interpreteaza si modeleaza datele pentru realizarea analizei de profitabilitate si pentru a asigura exactitatea datelor finale;
    - Verifica veniturile/cheltuielile pe centre de cost;
    - Este implicat in procesul de bugetare, garanteaza relevanta ipotezelor luate in calcul;
    - Face analiza riscurilor;
    - Urmareste respectarea bugetului, indica diferentele fata de plan, propune masuri corective;
    - Monitorizeaza costurile si alte elemente legate de balanta economica;
    - Actualizeaza informatiile solicitate in functie de cerintele companiei;
    - Urmareste din punct de vedere financiar procesele de investitii;
    - Participa/acorda sprijin la intocmirea bugetelor departamentelor;
    - Este responsabil cu furnizarea informatiilor economice cerute de conducere;
    - Analizeaza pierderile tehnologice pe produse;
    - Urmareste, analizeaza si evalueaza costurile si preturile de vanzare ale comenzilor speciale de piese, iar in anumite cazuri cere modificarea preturilor pentru a fi in concordanta cu costurile;
    - Determina costurilor standard pentru produsele semifinite si finite;
    - Realizeaza inchiderile lunare pe centre de cost si elemente SDA;
    - Urmareste, centralizeaza si informeaza furnizorii cu privire la retururile de marfa si recuperarea costurilor aferente.

    Beneficii:

    - Pachet salarial motivant;
    - Tichete de masa;
    - Al 13-lea salariu;
    - Asigurare medicala privata;
    - Transport asigurat, gratuit;
    - Acces gratuit la activitati recreative;
    - Stabilitatea si siguranta profesionala.

    Cod Anunt: 140116LM

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (4)