Programator Junior (Internship platit)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SGS Romania active.

Vezi toate job-urile Programator Junior (Internship platit) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SGS Romania
Domeniu:
  • Internship
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Craiova
  • Iasi
  • Actualizat la: 15.10.2015

    SGS Romania este liderul de piata in furnizarea de servicii de inspectie, verificare, testare si certificare, furnizand incredere in relatiile dintre oameni, organizatii si guverne.
    Ne adresam unei mari varietati de domenii industriale si economice, prin serviciile oferite unor sectoare cum ar fi: agricultura, auto, constructii, energie, industrie, minierit, petrol, gaze si chimie, etc. Acestea cuprind inspectii, testarea produselor, servicii guvernamentale si pentru institutii, servicii de certificare sisteme, produse si servicii, inclusiv certificarea proiectelor.

    Cerinte

    • Student sau absolvent al unei facultati cu profil tehnic, automatica si calculatoare;
    • Cunostinte solide de VBA si Ms Office;
    • Experienta in programare folosind limbaje precum PHP si/sau MySQL;
    • Constituie avantaj cunoasterea CSS si Javascript jQuery;
    • Bune abilitati de comunicare si analiza;
    • Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu;
    • Pasiune pentru dezvoltarea si integrarea bazelor de date relationale.

    Responsabilitati

    Scop: Proiectarea, dezvoltarea si administrarea unei baze de date

    Responsabilitati:
    • Proiectarea, dezvoltarea si intretinerea unei baze de date accesibila online;
    • Migrarea datelor existente (MS Office local) catre noua baza de date;
    • Integrarea rapoartelor si exportul datelor analizate catre alte aplicatii interne sau externe;
    • Mentenanta bazei de date nou creata.

    Locatie: Bucuresti, Craiova, Iasi sau Cluj-Napoca. Programul este full time dar exista posibilitatea unui orar flexibil pe parcursul zilei, precum si a lucrului de acasa.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    2000 RON NET / luna
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (184)