Programator CNC & Loctiitor maistru productie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HIB Rolem active.

Vezi toate job-urile Programator CNC & Loctiitor maistru productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: HIB Rolem
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 04.04.2016

    Our activity spectrum covers first-class components with authentic surfaces like wood, carbon, aluminium, plastic, lacquer.
    We offer an attractive design, premium materials, precise manufacturing and, last but not least, unvarying quality, appearance, surface feel for hundreds of thousands of kilometers at daily usage, year after year.

    Cerinte

    Cerinţe specifice postului:
    Studii superioare tehnice;
    Tehnologii si procese de frezare;
    Instrucţiuni de lucru şi utilaj;
    Programare CNC si MFU;
    Cunostinte de specialitate (Catia V4,V5; urmarire flux tehnologic, desen Tehnic, functionare masini cu comanda numerica);
    Instrumentele calitatii (Ishikawa, SPC, 8D).

    Cunoştinţe generale:
    Cunostinte bune operare PC;
    Limba engleza sau/si germana la nivel mediu/avansat.

    Abilitati personale:
    Capacitate de analiză şi sinteză , vedere în spaţiu;
    Abilităţi de comunicare, coordonare si lucru in echipa;
    Persoana dinamică, cu initiativa, atitudine proactivă.

    Responsabilitati

    Activităţi principale:
    Sprijinirea productiei de serie în implementarea noilor procese, identificarea cauzei neconformităţii funcţionării utilajului şi luarea unei măsuri de redresare.
    Reglarea programelor de frezare în vederea obţinerii pieselor conforme cu instrucţiunile de verificare a calităţii.
    Reglarea programelor MFU şi colaborarea cu responsabilul MFU din departamentul calitate.
    Optimizarea programelor de frezare.
    Stabilirea parametrilor de frezare pentru diferite diametre ale sculelor aşchietoare, variante de frezare, nr. piese/freză.
    Completarea şi realizarea fişelor de parametrii pentru CNC.
    Realizarea planului de măsuri pentru întreţinerea utilajelor.
    Acordare de suport departamentului dezvoltare procese pentru reglajele maşinii şi modifcări ale programelor astfel: se preia schema virtuală a piesei din CAD, se extrag suprafeţele dorite ale piesei, se fac modificările, se creează programul în funcţie de cerinţe, se reglează parametrii programului pentru obţinerea calităţii dorite a piesei; se fac ajustări pe parcurs.
    Colaborarea cu departamentele dezvoltare procese şi mentenanţă pentru rezolvarea unor dificultăţi de funcţionare a utilajului.
    Şcolarizarea operatorilor CNC în momentul angajării, modificării programului sau când se mută operatorul pe alt utilaj.
    Monitorizarea activitatii operatorilor (la schimburile II si III) pentru îndeplinirea planului de productie.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    Tehnică de vârf în domeniu.
    Condiţii de lucru deosebite.
    Salariu competitiv.
    Tichete de masă.
    Transport gratuit.

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (12)