Internship Credit Control - 6 luni, part-time

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile L'Oreal Romania active.

Vezi toate job-urile Internship Credit Control - 6 luni, part-time active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: L'Oreal Romania
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.07.2015

    Parte a departamentului de operatiuni, vei contribui direct la monitorizarea si gestionarea procesului de recuperare a creantelor din piata.

    Responsabilitati:

    • Gestionarea instrumentelor de plata si relatia cu bancile
    • Mentinerea legaturii cu departamentul comercial si clientii companiei
    • Gestionarea bazei de date si crearea de noi clienti
    • Validarea comenzilor blocate
    • Minimizarea riscului de neplata prin:
      • Gestionarea modalitatilor de plata, a termenelor de plata si a limitelor de credit,
      • Stabilirea diferentelor dintre fisele de cont si solutionarea acestora
      • Negocierea planului  de esalonare a platilor
    In urma acestui internship iti vei dezvolta abilitatile de comunicare si negociere, lucrul in sisteme SAP.

    Cerinte:
    • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare
    • Cunostinte operare Microsoft Office
    • Comunicare excelenta in limba engleza; limba franceza reprezinta avantaj
    Vor fi apreciate: abilitati de organizare, planificare, acuratete in lucrul cu date, spiritul de initiativa si perseverenta.

    Pentru mai multe informatii, ROHR@loreal.com

    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (113)