DATA ENTRY OFFICER - Collection Dept.

Angajator: PIRAEUS BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.12.2016

    Intr-o lume plina de zgomot, noi promitem clientilor nostri sa-i ascultam cu adevarat si sa le oferim raspunsuri sincere. Si, desigur, solutii potrivite pentru problemele lor.

    Cerinte

    Studii superioare;
    Ideal, experienta de minim 6 luni in activitatea de recuperare de debite;
    Cunostinte de limba Engleza;
    Disponibilitate de a lucra in ture;
    Abilitati foarte bune de comunicare, atitudine pozitiva, spirit de echipa;
    Acceptarea unui contract de munca pe perioada determinata, cu posibilitate de prelungire.

    Responsabilitati

    Recupereaza debitele restante de la clienti persoane fizice care au intarzieri la plata, conform termenelor si procedurilor departamentale;
    Telefoneaza / preia apelurile acestor clienti, aplicand tehnici de negociere si recuperare in conditiile respectarii standardelor de calitate stabilite;
    Informeaza si instruieste clientii in legatura cu modalitatile de plata, scadentele de plata, valoarea debitelor, valoarea ratelor lunare, etc.;
    Intocmeste rapoarte specifice activitatii pe care o desfasoara.