Director Economic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SC DOLPHIN INVEST SA active.

Vezi toate job-urile Director Economic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: SC DOLPHIN INVEST SA
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.06.2015

    Societatea cu capital strain ce activeaza in domeniu de imobiliare

    Cerinte

    CERINTE OBLIGATORII:
    • Autorizatie expert contabil.
    • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
    • Cunostinte de contabilitate, legislatie contabila si fiscal;
    • Cunostinte bune operare PC;
    • Experienta in domeniul contabil minim 5 ani;
    • Cunostinte in utilizarea programelor de contabilitate;
    • Abilitati de planificare si oganizare;
    • Atitudine responsabila;

    REPREZINTA AVANTAJ:
    • Cunoasterea programului SAGA, CIEL;

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI:
    • Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
    • Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
    • Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile pentru contul 471;
    • Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile de amortizare;
    • Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;
    • Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
    • Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ;
    • Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari;
    • Intocmeste lunar decontul de TVA pe baza jurnalelor;
    • Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie;
    • Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
    • Colaboreaza din punct de vedere informatic la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale;
    • Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti interni si externi;
    • Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
    • Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta;
    • Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
    • Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
    • Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
    • Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
    • Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi;
    • Supravegheaza intocmirea facturilor de decontare pentru plati in numele clientului;
    • Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar;
    • Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
    • Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;

    Alte informatii

    BENEFICII:
    • salariu motivant;
    • asigurare medicala;

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (107)