BANKING CONSULTANT

Angajator: PIRAEUS BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.12.2016

    Intr-o lume plina de zgomot, noi promitem clientilor nostri sa-i ascultam cu adevarat si sa le oferim raspunsuri sincere. Si, desigur, solutii potrivite pentru problemele lor.

    Cerinte

    - Bune abilitati de vanzare si de comunicare
    - Orientare spre rezultate, dinamism, flexibilitate, atitudine pro-activa
    - Rezistenta la stres, spirit de echipa
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
    - Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Word,Excell, Power Point, Outlook Express), cunostinte avansate de operare pe calculator

    Responsabilitati

    - Promoveaza si vinde produsele / serviciile oferite de Piraeus Bank, prin contactarea telefonica / si prin email a potentialilor clienti / clientilor.
    - Contribuie la loializarea clientilor Piraeus Bank, prin contactare telefonica si prin email.
    - Participa la campanii pro-active, de retentie sau sondaje prin contactare telefonica / si email.
    - Comunica cu colegii din unitatile teritoriale pentru finalizarea vanzarilor.
    - Asigura importul bazelor de date in aplicatiile informatice dedicate.
    - Evidentiaza rezultatele in aplicatii informatice dedicate.
    - Genereaza / intocmeste, analizeaza si transmite rapoarte referitoare la activitatea desfasurata.
    - Raspunde de mentinerea unei imagini pozitive din perspectiva activitatii pe care o desfasoara.