Junior PR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Universitatea Spiru Haret active.

Vezi toate job-urile Junior PR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Angajator: Universitatea Spiru Haret
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.08.2015

    Universitatea Spiru Haret a luat fiinţă în anul 1991 şi a devenit, în scurt timp, cea mai mare universitate particulară din România, oferind o gamă extrem de variată de programe educaţionale. Viziunea universităţii este direcţionată spre însuşirea, dezvoltarea şi transmiterea cunoaşterii umane, cu prioritate a celei ştiinţifice, generaţiilor actuale şi viitoare.

    Universitatea a desfășurat activități diverse pentru a-și promova imaginea, a-și face cunoscute realizările, a participat la manifestări importante, interne și externe, a încheiat parteneriate, convenții, a stabilit relații de colaborare în diferite domenii. Acțiunile, momentele, evenimentele demonstrează, cu pregnanță, deschiderea amplă spre lume a Universității Spiru Haret, dorința de colaborare, pe multiple planuri, în spațiul european și internațional al învățământului și cercetarii.

    Cerinte

    Experienta de minim 1 an in domeniu
    Abilitati excelente de comunicare si redactare
    Cunoasterea mediului online si a platformelor de social media
    Persoana energica, creativa, cu initiativa si orientata spre rezultate
    Cunostinte medii Photoshop / Adobe Illustrator

    Responsabilitati

    Participarea la conceperea, implementarea si evaluarea strategiilor de comunicare interna si externa;
    Gestionare social media
    Promovare institutionala (oferta educationala, facilitati, realizari)
    Organizare de evenimente
    Redactarea materialelor specifice activitatii de relatii publice: comunicate de presa, articole si materiale de promovare, materiale pentru mape de presa etc.
    Activitati de cercetare si documentare privind intocmirea strategiilor de promovare

    BUCURESTI, Ilfov,