Manager de agenti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Allianz-Tiriac Asigurari active.

Vezi toate job-urile Manager de agenti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Allianz-Tiriac Asigurari
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 26.12.2014

    Formator de piata, o companie stabila financiar, o dezvoltare echilibrata a afacerilor, o oferta completa de produse de asigurare- sunt elemente prin care putem descrie pe scurt ceea ce reprezintă Allianz-Tiriac Asigurari astăzi.

    Bazele succesului actual al Allianz-Tiriac Asigurări au fost puse în anuldata cu infiintarea societatii Asigurari “Ion Tiriac” (ASIT). Compania a reusit sa se impuna in primul rand prin seriozitate si consecventa in promovarea celor mai ridicate standarde de calitate in ceea ce priveste serviciile si produsele oferite. Aceste valori au reprezentat fundamentul evolutiei crescatoare si profitabile a companiei.

    Inca de la inceput, una din preocuparile constante ale Allianz-Tiriac s-a concentrat in directia dezvoltarii unor produse si servicii la cele mai inalte standarde de calitate. Permanent, am implementat solutii inovatoare, menite sa ne aduca mai aproape de clientii nostri. In plus, unul din factorii importanti ai succesului Allianz-Tiriac in toti acesti 20 de ani este reprezentat de echipa de profesionisti care sta in spatele fiecarei reusite a companiei. Inca de la inceput, de la infiintarea companiei, atragerea celor mai buni specialisti locali din domeniul asigurarilor a contribuit la dezvoltarea echilibrata a companiei, la aducerea pe piata a unor produse si servicii performante.

    Allianz-Tiriac ofera la ora actuala o gama completa de produse si servicii de protectie si planificare financiara, pe toate segmentele de asigurari - auto, bunuri, raspundere, viata, sanatate.

    Cerinte

    - Studii superioare
    - Spirit antreprenorial, abilitati de relationare, prezentare, comunicare si negociere, planificare si organizare, orientare catre rezultate si catre client, abilitati de a conduce o echipa
    - Cunostinte operare calculator
    - Minim 2 ani in domeniul asigurarilor si minim 2 ani in coordonarea de echipe
    - Spirit antreprenorial, abilitati de relationare, prezentare, comunicare si negociere, planificare si organizare, orientare catre rezultate si catre client, abilitati de a conduce o echipa.

    Responsabilitati

    - Realizarea procesul de recrutare si selectie agenti asigurare, in conformitate cu obiectivul de recrutare planificat impreuna cu superiorul ierarhic direct;
    - Supravegherea, controlul, indrumarea si sustinenerea activitatatii agentilor din echipa ta in cadrul procesului de vanzare si subscriere a asigurarilor generale si de viata;
    - Propune si ia masuri necesare in vederea diminuarii pierderilor ca urmare a rezilierii politelor;
    - Participa activ impreuna cu echipa sa in cadrul campaniilor de vanzari derulate de societate in fiecare an;
    - Asigura o buna comunicare intre societate si echipa de agenti pe care o coordoneaza, mentinand permanent legatura cu acestia;
    - Analizeaza posibilitatile de crestere a portofoliului de polite al echipei si de crestere a numarului de agenti, agenti activi si productivi si face propuneri superiorului ierarhic direct.

    Alte informatii

    CE OFERIM:
    - Lucrul intr-o echipa performanta alaturi de unul dintre cele mai stabile grupuri finanaciare din lume;
    - Accesul la un program de training complex si complet;
    - Recompensare financiara direct legata de performanta.
    - Beneficii non financiare (excursii,obiecte promoţionale, premii,)
    - Oportunităţi de carieră şi dezvoltare (programe de training, cluburi de performanţă, trepte de carieră),
    - Suport logistic, infrastructură şi vânzări (platforma vânzări, personal dedicat, materiale suport vânzare şi marketing),
    - Posibilitatea de a face parte din echipa de profesionişti Allianz Tiriac, în drumul spre performanţă.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Allianz-Tiriac Asigurari. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Allianz-Tiriac Asigurari >>

    Arad, Timisoara, Titu,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (15)