Procurement Agent- entry-level

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Procurement Agent- entry-level active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.08.2014

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    - Absolvent de facultate
    - Fluenta in limba engleza si alta limba europeana (scris si vorbit)
    - Cunostinte solide de operare a calculatorului si a pachetului Microsoft
    - Intelegerea procesului de achizitii (min. 1 an experienta)
    - Cunostintele de Compass/SAP sunt un plus
    - Cunostinte financiar-contabile sunt un plus
    - Abilitati analitice
    - Bune abilitati de organizare
    - Stapanirea modelelor de bugetare CAN si ORC
    - Excelente abilitati de comunicare si orientare spre client
    - Responsibilitate fata de business pentru a asigura respectarea procedurilor interne ale companiei
    - Capacitatea de a lucra in mod autonom si de a lua decizii in mod independent
    - Spirit de initiativa
    - Abilitati foarte bune de a identifica problemele si de a gasi solutii
    - Intelegerea felului in care se desfasoara activitatile in mediul near/offshore
    - Automotivare
    - Flexibilitate

    Responsabilitati

    - Gestionarea cererilor de achizitionare a serviciilor si produselor HW si SW venite din partea managerilor de Proiecte sau ale clientului intern;
    - Obtinerea tuturor aprobarilor/documentelor pentru derularea procesului de achizitie;
    - Crearea si monitorizarea ORC-ului/CAN -ului pana cand se obtine aprobarea finala;
    - Oferirea de informatii despre statusul PSC/PO/ORC/CAN pe email sau via alte mijloace (platfome online etc) ;
    - Coordonarea cererilor de extensie sau corectare de PO-uri ;
    - Verificarea starii bugetului alocat pe comanda/proiect si incarcarea bugetelor pentru fiecare comanda/proiect;
    - Incarcarea comanzii in Aplicatia interna in functie de tipul de comanda(Aries);
    - Urmarirea cazurilor deschise si contributia la solutionarea acestora;
    - Pregatirea a diferite rapoarte pentru clientul extern si pentru managementul intern;
    - Pastrarea legaturilor cu echipele interne in vedrerea rezolvarii diferitelor probleme ivite sau pentru imbunatatirea proceselor;
    - Oferirea de informatii necesare Project Manager-ilor in vederea aflarii bugetului disponibil pe un anumit CAN, astfel incat acesta sa suporte o anumita achizitie;
    - Asistenta oferita Project Manager-ilor, impreuna cu echipele FAM, in alegerea CAN-ului potrivit pentru o anumita achizitie;
    - Oferirea de sugestii procedurale in cazul problemelor de facturare ;
    - Crearea si mentinerea la zi a procedurilor de lucru detaliate si a hartii fluxurilor de process pentru fiecare deal ( TACM, process maps);
    - Coordonarea echipelor interne in vederea rezolvarii reclamatiilor primite;
    - Efectuarea sarcinilor repartizate si folosirea experientei personale si a judecatii independente in alinierea muncii individuale la strategia generala;
    - Propunerea si dezvolatarea schimbarilor in procesul actual (in legatura directa cu contul) in vederea reducerii timpilor de lucru si a imbunatatirii procesului in beneficiul contului;
    - Abilitatea de a aplica propria expertiza in vederea rezolvarii unei palete variate de probleme de business;
    - Prioritizarea sarcinilor, gestionarea tuturor situatiilor critice in timp util; ajustarea fluxului de lucru in conformitate cu prioritatile de business;
    - Asigura verificarea, functionalitatea, controlul business-ului si conformitatea cu cerintele auditului avand ca scop securizarea companiei din punct de vedere financiar;
    - Mentinerea unui nivel inalt de satisfacere a clientului prin intermediul unei comunicari proactive precum si o acuratete sporita a datelor.

    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (97)