Internship Frontend Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Creative Luggage active.

Vezi toate job-urile Internship Frontend Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Creative Luggage
Domeniu:
  • Internship
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.05.2014

    Agenția noastră a acumulat o experiență impresionantă în servicii digitale: dezvoltare strategie, arhitectură informațională, branding, dezvoltare web, dezvoltare aplicații și software, dezvoltare E-commerce și comunicare online.

    În portofoliul nostru de clienți se regăsesc brand-uri faimoase pentru care am dezvoltat proiecte impresionante: BMW, MINI, Riso Scotti Romania, Henkel (FA), Asesoft, Infratel.

    Echipa noastră se particularizează printr-o experiență cumulată de 30 de ani, un workflow puternic și rezultate excepționale.

    Cerinte

    Cunostinte HTML/CSS/Javascript
    Cunostinte Adobe Photoshop
    Cunoștinte SEO de baza

    Reprezinta un avantaj:

    Cunostinte HTML5, CSS3, jQuery, Ajax
    Experienta website-uri responsive
    Cunostinte de baza PHP
    Experienta GIT
    Constituie un avantaj daca nu-ti plac diacriticele!

    Responsabilitati

    Dezvoltare website-uri, magazine online, aplicatii web si mobile
    Crearea unor animatii 2d folosind CSS3/JS
    Rezolvarea incompatibilitatilor dintre browsere (IE8+, FF, Chrome, Safari)
    Studiu continuu al noilor tehnologii frontend si implementarea lor in proiecte

    Alte informatii

    Practic, ce iti oferim noi:
    Vei invata cum sa gandesti ca un programator
    Vei invata sa folosesti cele mai noi tehnologii pentru frontend
    Vei lucra la proiecte motivante si originale
    Un mediu de lucru tanar, fun si profesionist

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (254)