Profesor de limba engleză in Egipt

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AIESEC Bucuresti active.

Vezi toate job-urile Profesor de limba engleză in Egipt active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: AIESEC Bucuresti
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: alt tip
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Strainatate
  • Actualizat la: 18.05.2014

    AIESEC is the world's largest youth-run, non-governmental, not-for-profit organization. We are present in more that 124 countries across the globe and have the purpose of developing youth's full potential through leadership and multicultural experiences in the form of volunteering experiences and professional internships.

    Cerinte

    Despre Companie:

    Chunky Monkey Academy este o instituție de învățământ mică, unde fiecare copil este atent supravegheat și încurajat să atingă performanțe, atât pe plan educațional, dar și personal. Scopul nostru este să dăm posibilitatea fiecărui copil să își atingă potențialul maxim.

    Responsabilități:
    -Să înveți pe copii limba engleză
    -Să realizezi workshop-uri și alte activități (evenimente cu copii și cu parinții)

    Beneficii:
    -Spațiu de lucru personal
    -Acces la internet
    -Transportul și prânzul sunt asigurate
    -Salariu de 400$ după prima lună

    Programul de lucru:
    -Perioada internshipului este între 24 și 35 de săptămîni de preferat între 01.05.2014 și 01.01.2015, datele fiind flexibile în funcție de ce hotărăști împreună cu cei de la companie după vei fi selectat;
    -Programul de lucru este 8:00- 17:00, cu un total de 54 de ore pe săptămână, inclusiv sâmbăta

    Cerințe:
    -Cunoștințe predare introductivă
    -Cunoștințe de educare a copiilor și tinerilor
    -Cunoștințe de educație multi-culturală și lingvistică
    -Diplomă de licență
    -Cunoștințe de limba engleză

    *Dacă ești interesat de acest internship, te poți înscrie și accesând următorul link: https://podio.com/webforms/7099220/54512

    Aplica fara CV
    Strainatate,