Financial Analyst

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.05.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    • Experienta profesionala de minim 3 ani pe o pozitie similara;
    • Studii superioare în domeniul economic sau financiar-contabil;
    • Cunoștințe solide în analiză/raportare financiară și contabilitate;
    • Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu;
    • Cunostinte avansate de utilizare Excel;
    • Abilități foarte bune de analiză și interpretare a datelor financiare, cu atenție la detalii;
    • Capacitatea de a comunica eficient concepte financiare și rezultatul analizelor.

    Responsabilitati

    • Verificarea pontajului completat de avocati in sistem;
    • Verificarea evidentei facturilor de incasat/de platit pregatita de persoana care emite facturile / inregistreaza facturile
    furnizorilor;
    • Alocarea incasarilor/platilor pe solduri in sistemul de evidenta in-house;
    • Mentinerea relatiei cu prestatorul de servicii contabile externalizat;
    • Gestionarea/indosarierea si transmiterea documentelor contabile catre prestatorul de servicii contabile externalizat;
    • Verificarea rapoartelor si evidentelor contabile lunare primite de la prestatorul de servicii contabile externalizat cu
    documentele de baza;
    • Reconcilieri ale extraselor de cont/facturi client/ facturi furnizori;
    • Verificari solduri clienti/furnizori
    • Pregatirea raportarii financiare trimestriale pe baza evidentelor contabile si a sistemelor in-house;
    • Pregatirea/maparea P&L si CF lunar;
    • Suport pentru date/informatii financiare in oricare alt format necesar cerute de retea sau de management

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (156)