Junior Recruiter - Constanta

Angajator: Computer Generated Solutions Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Ca angajat CGS România vei beneficia de un program de lucru flexibil, în funcție de nevoile tale, cât și vei participa la sesiuni de formare și training-uri intensive pentru a îți îmbunătăți cunoștințele și pentru a putea să îți îndeplinești cu brio atribuțiile. Te vei alătura unei echipe entuziaste și dinamice ce te va ajuta la dezvoltarea unei cariere de succes, într-un mediu fun și interactiv, înconjurat de prieteni.

    #FriendsWorkingTogether

    Cerinte

    • Confidence and strong communication skills.
    • Deeply customer service driven.
    • Organized, flexible and proactive.
    • Available for travelling.
    • Advanced English skills required.

    Responsabilitati

    • Recruits, interviews, checks reference, makes offers, and conducts orientation for new employees.
    • Researching and sourcing candidates through advanced search techniques and developing internal and external search strategies per position assignment.
    • Track, maintain, and improve recruitment metrics.
    • Represent company at different events.
    • Promote company values within the organization.

    Alte informatii

    Other Benefits:

    • Private medical insurance
    • Undetermined contract
    • You will be part of a very dynamic industry
    • You will excel in your communication and negotiation skills

    Aplica fara CV
    Constanta,