Angajăm CUSTOMER SUPPORT SPECIALIST WITH FOREIGN LANGUAGES

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group is looking for Customer Support Specialist with German / Italian / French / Polish for the "Digital Power Department"of our global client acting in the field of telecommunications and IT.

    Location: Bucharest

    Schedule: Full-time, Full-office, Monday – Friday, 10:00-18:30

    Requirements:

    Education: University degree;
    More than 1-year customer support experience - nice to have;
    Fluency in English with minimum B2 level in German/ Italian/ Spanish /Dutch/ Polish/ French/ Turkish;
    Good customer communication skills;
    Being interested / motivated to learn about renewable energy;
    Power system or renewable energy industry related experience (For candidate who speaks only English).

    Responsabilitati

    Responsibilities:

    Responsible for level 1 technical support, provide solution to customer via email, phone and other channels;
    Output customer issue analysis report, improve customers’ satisfaction;
    Onsite support for major or critical problems.

    Alte informatii

    We Offer:

    Motivational salary package;
    Performance bonus, multiple incentive bonus;
    Language bonus (for German/ Italian/ Dutch/ Polish/ French/ Turkish );
    Transport /Phone allowance;
    Meal vouchers;
    Private Medical Insurance;
    Paid 4 hours leave per month;
    Training;
    Life time learning environment and tools;
    Opportunity to go abroad on business trips to customer site and offer onsite support.

    3000 - 4200 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (91)