Director Fabrica

Angajator: Salesianer
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    3 – 5 ani experiență într-un post similar, de preferat companie de producție;
    Cunoștințe bune despre principiile de business și de management (bugetare, planificare strategică, alocare resurse, resurse umane, managementul echipelor, etc.);
    Cunoștințele tehnice reprezintă un avantaj;
    Vorbitor fluent de limbă engleză;
    Permis de conducere cat B;
    Persoană orientată către oameni, cu foarte bune abilități de luare de decizii, capacitate de gestionare a conflictelor, de planificare și gândire analitică și strategică.

    Responsabilitati

    Planifică, organizează, coordonează întreaga activitate de producție la nivel local (fabrica din București) și se asigură de atingerea obiectivelor cantitative și de calitate setate;
    Se implică activ în procesele de recrutare, integrare, instruirea periodică și evaluarea colegilor din subordine;
    Implementează strategia pe termen mediu și lung a activității de producție – optimizări fluxuri, creșterea capacității de producție, investiții, etc.;
    Monitorizează periodic gradul de realizare al obiectivelor asumate de către echipa de producție;
    Motivează colegii alături de echipa de managment, departamentul de resurse umane și ceilalți șefi de departamente;
    Asigură un climat de comunicare deschis prin încurajarea inițiativei și a performanței la nivel de companie;
    Participă activ în ședințele operaționale de producție;
    Se asigură de realizarea tuturor lucrărilor necesare în vederea întreținerii clădirii la timp și în standardele setate la nivel de companie;
    Asigură resursele necesare desfășurării actrivității, menține relația cu furnizorii strategici și cu autoritățile;
    Participă la întocmirea și elaborarea bugetului și monitorizează încadrarea cheltuielior în limitele aprobate;
    Colaborează cu alți manageri de departamente pentru a asigura buna desfășurare a activităților zilnice și susține echipa de vânzâri directe și after sales;
    Realizează, analizează și transmite către echipa de management rapoarte specifice de activitate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Posibilitatea de a lucra într-o companie orientată către mediu, performanță și inovație. În cadrul companiei vei găsi o atmosferă bazată pe apreciere, feedback direct și implicare;
    Salariu competitiv;
    Tichete de masă în valoare de 40 de lei/zi;
    Abonament medical privat în rețeaua Medlife;
    Prime de sărbători (Paște și Crăciun);
    Programe de training derulate intern și cu parteneri externi.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    3500 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (16)