Sales Representative - mase plastice

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Chimie - Petrochimie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.04.2024

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    ManpowerGroup Romania recruteaza pentru pozitia de Sales Representative, pentru o companie ce activeaza in industria maselor plastice.
    Locatie: Bucuresti

    Cerinte principale:
    Minim 3 ani de experienta in domeniul vanzarilor de materii prime pentru industria maselor plastice;
    Disponibilitate la delegatii si deplasari in tara ocazional;
    Competente de limba engleza scris si vorbit;
    Permis conducere categoria B;
    Studii superioare de chimie sau in domeniul tehnic reprezinta un avantaj;
    Abilitati de comunicare, negociere si relationare.

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:
    Prospectarea pieței și dezvoltarea relațiilor cu noi clienți în segmentul business-to-business (B2B);
    Identificarea și evaluarea potențialilor clienți din segmentul B2B;
    Dezvoltarea și implementarea strategiilor eficiente pentru atragerea de noi afaceri;
    Construirea și menținerea relațiilor solide cu clienții existenți și potențiali;
    Înțelegerea nevoilor și cerințelor clienților pentru a oferi soluții personalizate;
    Investigarea și înțelegerea cerințelor și așteptărilor clienților potențiali;
    Adaptarea propunerilor comerciale în funcție de necesitățile specifice ale fiecărui client;
    Elaborarea ofertelor comerciale competitive și personalizate în conformitate cu cerințele clienților;
    Identificarea și evaluarea trendurilor noi din industrie și adaptarea strategiilor de vânzare în consecință.

    Alte informatii

    Alte informatii:
    Pachet salarial format din parte fixa + bonus de performanta lunar;
    Tichete de masa;
    Prime de sarbatori;
    Abonament medical la o clinica privata.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Asigurare medicala

    3500 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4700 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (31)