Profesor de Limba Engleză în Rusia

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AIESEC Bucuresti active.

Vezi toate job-urile Profesor de Limba Engleză în Rusia active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: AIESEC Bucuresti
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: alt tip
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Strainatate
  • Actualizat la: 09.05.2014

    AIESEC is the world's largest youth-run, non-governmental, not-for-profit organization. We are present in more that 124 countries across the globe and have the purpose of developing youth's full potential through leadership and multicultural experiences in the form of volunteering experiences and professional internships.

    Cerinte

    Despre Companie:

    Centrul situat in Krasnodar, Rusia, există de mai mult de 6 ani, și în acest timp au fost pregătiți mii de elevi, printre care și adulți, studenți, adolescenți și copii, iar mulți dintre ei sunt clienți și în ziua de astăzi. Dintre elevii Centrului, numeroși sunt câștigători ai Jocurilor Olimpice și trec cu succes de Examinarea Statelor Unificate. Tinerii și adulții trec cu succes de examinările internaționale pentru scopul de a studia în afara țării.

    Responsabilități:

    -Să predai Engleza (sau Franceza/Germana) grupurilor de 5-10 stundenți sau fiecăruia, individual
    -Să asiguri pregătirea lingvistică a studenților și a altor profesori
    -Să realizezi prezentări pentru studenți, pe teme precum cultura, istoria etc
    -Să organizezi un club de vorbire în limba engleză, în școală

    Beneficii:

    -Computer
    -Acces la internet
    -Spațiu de lucru personal
    -Salariu de 600$ după prima lună de internship

    Programul de lucru:

    -Perioada internshipului este de 12 săptămâni de preferat între 01.04.2014 și 29.06.2014, datele fiind flexibile în funcție de ce hotărăști împreună cu cei de la companie după vei fi selectat;
    -Programul de lucru este 10:00- 20:00, cu un total de 40 de ore pe săptămână, iar uneori se lucrează și sâmbăta;

    Cerințe:

    -abilități de prezentare
    -cunoștințe de educație culturală internațională
    -abilități de predare
    -diploma de licență
    -cunoștințe de limba engleză

    *Dacă ești interesat de acest internship, te poți înscrie și accesând următorul link: https://podio.com/webforms/7099220/545122

    Aplica fara CV
    Strainatate,