Lanseaza-ti cariera de pilot cu PILOT RUNWAY

Angajator: Pilot Runway
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: proiect cariera
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Strainatate
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Pilot Runway is a soon-to-be-launched breakthrough pilot training program—financed with a job guarantee at partner European airlines. If you aspire to become a pilot but have no previous experience, Pilot Runway offers the unique chance to step into the vibrant lifestyle of an aviator and build a highly rewarding career. The training program is designed to fully prepare students for a guaranteed First Officer position at the partner airlines, securing a career in aviation.

    Cerinte

    Vârsta: minim 18 ani
    Studii: liceu sau superioare
    Cunoștințe de limba engleză: cel puțin nivelul B
    Cunoștințe teoretice: în fizică, matematică și limba
    Engleză. Acestea stau la baza studiilor aviatice, iar
    cunoștințele lor vor fi evaluate.

    Responsabilitati

    Școala la sol, atât din Vilnius, cât și din Lleida-Alguaire, se
    laudă cu facilități moderne pentru studenți - săli de clasă
    spațioase, saloane și chicinete complet echipate. Pe
    parcursul formării lor, studenții sunt sprijiniți de
    instructori și manageri de formare, ținând o legătură
    constantă.
    Școala de zbor — Lleida-Alguaire, Spania
    Studenții învață să zboare la baza principală de zbor din
    Spania, Aeroportul Internațional Lleida-Alguaire, care
    oferă o locație convenabilă și o climă potrivită pe tot
    parcursul anului. Ghidați de instructori cu înaltă calificare,
    studenții se angajează în tehnici de antrenament și își
    aplică cunoștințele pe aeronavele Cessna 172 Skyhawk și
    Tecnam P2006T.

    Beneficii

    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate

    Aplica fara CV
    2800 RON NET / luna
    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    Arad, Oradea, Timisoara,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (39)