Inginer Automatist

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Vom acorda multa atenţie personalitatii, atitudinii și potențialului tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilitați:

    Studii superioare cu profil automatizări, electronic, IT;
    Abilităţi de lucru cu calculatorul (Microsoft Office);
    Cunoștinţe detaliate despre arhitecturile SCADA și DCS;
    Cunoștinte de rețele industriale (MODBUS, PROFIBUS, PROFINET, ETHERCAT, ETHERNET);
    Cunostinţe de limba engleză – nivel avansat.

    BENEFICII OFERITE

    Pachet relocare
    Asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei
    Asigurare de viață, în funcție de politicile fiecărei companii în parte
    Posibilitatea de a cumpăra acțiuni (Planul de Economii al Grupului)
    Posibilitatea achiziționării produselor companiei în condiții avantajoase
    Indemnizație de transport sau decont combustibil, după caz
    Tichete de masă în valoare de 30 lei/tichet
    Indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare
    Bonusuri trimestriale, anuale sau cu ocazia unor evenimente, în funcție de profilul postului ocupat
    Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie
    Alte beneficiii, acordate în funcție de politicile de acordare de bonusuri ale fiecărei companii în parte
    Sprijin în formarea profesională
    Cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea noastra, platforma de training online etc

    Responsabilitati

    Coordonezi montarea, punerea în funcțiune și reglarea instalațiilor electromecanice, hidraulice, aferente programului de investiţii;

    Identifici și selectezi cei mai buni furnizori de echipamente din domeniu și menţii legătura cu furnizorii pentru asigurarea respectării termenelor de execuţie;

    Elaborezi planul de mentenanţă pentru secţiile fabricii împreună cu ceilalţi responsabili de mentenanţă și asiguri funcţionarea utilajelor prin implementarea planului de mentenanţă preventivă;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Calarasi,