Tehnician chimist (București)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orkla Foods România active.

Vezi toate job-urile Tehnician chimist (București) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: Orkla Foods România
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.04.2024

    Suntem una dintre cele mai importante companii de pe piața locală a bunurilor de larg consum având branduri precum ketchupul Tomi, muștarul LaMinut, pateurile Ardealul și Antefrig, margarinele Unirea și Linco, patiseria congelată Linco Patisero și produsele vegane Naturli.

    Cerinte

    Studii medii sau superioare de specialitate (industrie alimentarăchimiebiologie)

    Responsabilitati

    • Recoltează si pregătește probele în vederea efectuării analizelor fizico-chimice în cadrul laboratorului;
    • Înregistrează probele recoltate in documentele specifice laboratorului;
    • Verifică calitatea materiilor prime din punct de vedere organoleptic și fizico-chimic la recepția acestora;
    • Efectuează inspecțiile pe flux conform planului de autocontrol si metodelor de analiza;
    • Efectuează inspecțiile pe produs finit (caracteristici organoleptice, fizico-chimice, ambalare și marcare masă netă);
    • Întocmește buletine de analiză, la cerere;
    • Prepară soluțiile și reactivii folosiți în laborator în lipsa inginerului chimist;
    • Informează șeful de tură din producție și șeful de laborator în cazul apariției unei neconformități;
    • Identifică si comunica in timp util orice risc care poate afecta siguranța si calitatea produselor;

    Noul coleg /noua colegă va benefica de formare profesională pentru a putea prelua și îndeplini aceste responsabilități.

    Beneficii

    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    BUCURESTI, Constanta, Ploiesti,

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (6)