Junior Brand Manager

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    Profilul candidatului:

    Studii superioare finalizate, preferabil specializarea Marketing;
    Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara si cunostinte de baza marketing;
    Abilitati de utilizare a Microsoft Office Excel, Word, Power Point, Outlook – nivel avansat;
    Abilități dе prezentare, claritate, concizie;
    Abilitati de organizare si time-management;
    Abilități interpersonale: diplomație, confidențialitate, integritate, automotivare;
    Abilitati excelente de comunicare, o atitudine pozitiva si proactiva;
    Cunostinte solide de project management;
    Capacitate dе orientare spre actiune si rezultate;
    Gandire analitica si atentie la detalii.

    Responsabilitati

    Principalele responsabilitati:

    Ofera suport, executa si participa activ la dezvoltarea campaniilor de brand asignate de catre Marketing Manager in cadrul Grupului DONA;
    Implementeaza campaniile aferente brandului Farmaciilor Dona si ale altor branduri pe toate mediile conform planurilor agreate, in timp si in buget in linie cu responsabilitatile alocate;
    Executa activitatile asignate legate de brand pentru a creste vizibilitatea brandului, traficul in farmacii si loialitatea fata de brandul Dona;
    Asigura suport si lucreaza in stransa legatura cu departamentele Achizitii si Vanzari pentru maximizarea vanzarilor si a traficului in cadrul companiei Farmacia DONA;
    Dezvolta si implementeaza campaniile integrate de comunicare (TV, radio, digitale, PR) impreuna cu partenerii interni si externi in linie cu cerintele Marketing Managerului;
    Pregateste briefulurile interne pentru Grafician, verifica acuratetea informatiilor si se asigura de acuratetea materialelor finale ATL si BTL;
    Colaboreaza cu toate departamentele pentru colectarea datelor despre concurenta, a tendintelor pietei si urmareste implementarea campaniilor, analizeaza oportunitatile si potentialul brandurilor alocate;
    Activeaza ca un partener pentru toate proiectele interdepartamentale;
    Raspunde de managementul bugetului alocat actiunilor asignate de catre Marketing Manager;
    Pregateste impreuna cu echipa prezentari despre brandul DONA;
    Intocmeste rapoarte cu privire la activitatea sa la solicitarea superiorului direct.

    Alte informatii

    Ce iti putem oferi:

    O industrie interesanta, cu un mediu provocator care te va stimula sa crești ca profesionist;
    Impreuna, imbunatațim vietile in fiecare zi! Credem ca fiecare cariera este la fel de unica precum persoana care o anima si ii imputernicim pe colegii nostri sa iși atinga intregul potențial intr-o cultura caștigatoare, motivata de un scop puternic;
    Salariu competitiv corelat cu experienta si abilitatile dovedite;
    Beneficii excelente pentru angajați, cum ar fi telefon, laptop, tichete de masa, tichete cadou de Pasti si de Craciun, asigurare privata de sanatate; card de reducere în farmaciile Dona, Abonament Bookster, Discount World Class, Discount Therme;
    Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei in numeroase activitati si procese specifice jobului;
    Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare si motivare a echipei.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (88)