Team Leader

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    • Experienta in retail minim 2 ani
    • Gestionarea unei echipe minum un an
    • Cunostinte in vanzari, forecast
    • Abilitati de leader, de gestionare a unei echipe
    • Orientare catre nevoile clientului

    Responsabilitati

    • Elaborarea și aplicarea politicii comercială omnicanal pentru sporturile dintr-un departament
    • Asigurarea unei performanțe bune in materie de vânzări și relații cu clienții pentru magazinul și zona de care va fi responsabil;
    • Asigurarea unei performate bune a linearului(merchendising) din departamentul pe care il va gestiona;
    • Setarea si atingerea obiectivelor comerciale și profitabilitatea afacerii omnicanal pe sporturile in gestiune (în magazin/în afara magazinului);
    • Construirea, formarea și dezvoltarea echipei din subordine
    • Conducerea echipei, urmărind siguranța și eco-responsabilitatea
    • Încurajează munca în echipă
    • Pune în practică schema de management (Misiune, Întâlnire individuală, Remunerație, Întâlnire anuală/Performanță, Întâlniri colective) prin integrarea provocărilor continue ale transformării și dezvoltă autonomia echipei sale prin urmărirea abilităților și a planului de dezvoltare
    • Asigură respectarea tuturor reglementărilor legale cu privire la coechipieri
    • Ia decizii privind structura umană actuală și viitoare în concordanță cu strategia comercială, activitatea economică sau transformări (digitale, date, dezvoltare sustenabilă, departamente etc.)
    • Garantează siguranța magazinului
    • Garantează disponibilitatea colegilor pentru magazin
    • Dezvoltă autonomia colegilor printr-un plan de introducere și dezvoltare a abilităților
    • Garantează disponibilitatea produselor din departamentul de care este responsabil

    Beneficiile dezvoltării și avansării în cadrul organizației noastre sunt numeroase. Oferim programe de formare și dezvoltare profesională, care îți vor permite să-ți dezvolți abilitățile și cunoștințele în domeniul sportului, dar si al managementului. De asemenea, promovăm o cultură internă a recunoașterii și recompenselor, oferind oportunități de avansare pe baza performanțelor tale.

    Un alt beneficiu important al proiectului profesional în cadrul companiei este reprezentat de deschiderea la mobilitatea națională. Compania noastră are o rețea de peste 30 de magazine în întreaga țară plus departamente de Servicii (IT, HR, Comercial, Logistica, Productie, etc) ceea ce îți oferă posibilitatea de a te dezvolta și de a avansa în cadrul organizației în diverse locații, în funcție de preferințele și aspirațiile tale profesionale.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Al 13-lea salariu
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Tichete de masa

    BUCURESTI, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (130)