Web Developer Junior si Web Designer Junior - 2 x Internship Craiova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enterprise Concept active.

Vezi toate job-urile Web Developer Junior si Web Designer Junior - 2 x Internship Craiova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Enterprise Concept
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Marketing
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 08.05.2014

    Fondata in 2005, Enterprise Concept este recunoscuta pentru capacitatea de a crea o legatura covalenta intre Consultanta de Management si executia IT, asigurand armonizarea perfecta intre strategie manageriala si cele mai avansate tehnologii utilizate in transformarea organizatiilor publice si private.

    Enterprise Concept lucreaza intr-o maniera care contesta status quo-ul, ajutand clientul sa evolueze spre un model de business agil si competitiv, pe baza tehnologiilor de ultima ora.

    In cadrul celor peste 12 ani de experienta, compania s-a remarcat prin a fi un grup profesionist de consultanti, pregatiti sa reproiecteze modele de business si sa genereze valoare adaugata prin pozitionarea tehnologiei ca o baza de crestere.

    Compania combina intr-un mod creativ consultanta de afaceri centrata pe procese de business (BPM), cu executia tehnica si ajuta clientii sa atinga excelenta operationala, prin intermediul urmatoarelor linii de business:

    - Business Process Management & Enterprise Performance Management - consultanta si implementare;
    - Solutii personalizate - construite pe procese specifice de business;
    - Enterprise Automaters - vizeaza optimizarea si automatizarea fluxurilor recurente, standardizate, derulate in cadrul organizatiilor-client.

    Cerinte

    Web Developer:
    - Experienta practica de minim 1 an in implementarea de interfete web cross-browser cu HTML, CSS, Javascript, jQuery
    - Cunostinte de PHP si MySQL
    - Cunostinte de baza referitoare la realizarea de site-uri pentru campanii SEO
    - Cunostinte bune de limba engleza

    Web Designer:
    - experienta de design web pentru cel putin 5 site-uri, portofoliu
    - simt artistic, aplicabil la web design de business si e-commerce
    - cunostinte temeinice de usability si standarde
    - cunostinte de HTML tableless si CSS
    - capabil sa respecte termenele stabilite impreuna
    - atentie la detalii si responsabilitate
    - cunostinte bune de Photoshop si Illustrator

    Colegii tai se asteapta de la tine:
    - Sa fii responsabil si serios
    - Sa ai o atitudine proactiva in rezolvarea problemelor
    - Sa vezi “the big picture” si sa "think out of the box"
    - Sa inveti in permanenta si sa vrei sa te autodepasesti
    - Sa schimbi si sa imbunatatesti lucrurile, sa ai idei constructive
    - Sa ai o atitudine pozitiva
    - Sa acorzi atentie detaliilor
    - Sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere
    - Sa respecti promisiunile si deadline-urile
    - Sa stii sa asculti si sa comunici eficient

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    - realizarea de site-uri si interfete web prin transformarea fisierelor PNG/PSD cu designul in pagini si site-uri, folosind HTML, CSS, Javascript, jQuery, astfel incat sa fie compatibile cu browserele desktop si mobile majoritare
    - realizarea de site-uri folosind CMS-uri precum WordPress, Drupal, Magento
    - realizarea de module noi pentru CMS-urile mentionate
    - research pentru tehnologii, platforme si frameworkuri noi
    - research pentru identificarea, selectarea si implementarea de module provenite din exteriorul firmei
    - colaborare cu colegii care se ocupa de Web Design, programare, Customer Service

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid