Contabil/a-Timisoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IHM Total Consult Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil/a-Timisoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.04.2024

    IHM Total Consult is, beginning with June 2019, part of SGB Humangest Holding, an Italian group of companies offering specialized consulting services in the field of human resources selection, training and management. IHM Total Consult was founded in 2004 and is now ranked among the top 5 HR players on the Romanian market, considering turnover.
    All resumes and data are considered confidential and will be evaluated only for projects matching your professional experience.

    Cerinte

    • Absolvent/a de studii economice;
    • Experienta relevanta pe un rol similar de cel putin 3 ani;
    • Cunostinte in domeniul financiar-contabil ;
    • Buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate;
    • Gandire logica, capacitate de a prelucra informatiile, capacitate de analiza si sinteza;
    • Motivatie, atentie la detalii si orientare catre rezultat.

    Responsabilitati

    • Operarea zilnica a avansurile despre decontare din trezorerie;
    • Inregistrarea incasarilor si platilor in lei conform extrasului de cont;
    • Emiterea si contabilizarea facturilor emise pentru clientii interni;
    • Inregistrarea facturilor de prestatii de la furnizori;
    • Inregistrarea intrarilor de marfa in baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR);
    • Participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil si la operatiunile de inventariere a patrimoniului;
    • Respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar.

    • Salariu atractiv, cu posibilitati reale de crestere dupa perioada de proba;
    • Tichete de masa – 20 lei;
    • Bonus de Paste, Craciun, 8 martie;
    • Contract pe perioada nedeterminata.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (88)