Manager Infrastructure Support

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SCC Services Romania active.

Vezi toate job-urile Manager Infrastructure Support active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SCC Services Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 20.12.2013

    A best of breed technology solutions provider specialising in IT infrastructure, SCC has an enviable track record for helping European based companies and government organisations assess, plan, source, integrate and manage their IT infrastructure to deliver technology optimisation and more for less.

    Cerinte

    CANDIDATUL IDEAL:

    1. foarte bune competente tehnice in unu/mai multe /toate dintre urmatoarele domenii:
    - Configurare/troubleshoot Windows Server 2003/2008, Active Directory 2003/2008
    - Configurare/troubleshoot Echipamente de retea (firewall, switch, router, VPN)
    - Exchange Server 2003/2007, SharePoint
    - Utilitare de monitorizare a serverelor / echipamentelor de retea
    - Utilitare de backup date
    - Virtualizare: Citrix sau VMWare

    2. studii superioare de specialitate
    3.cunostinte de limba engleza si franceza, scris si vorbit, la nivel avansat
    4. experienta in domeniu si /sau pozitii de management de minim 5 ani
    5. abilitati de lider
    6. atitudine orientata spre client, capacitate buna de relationare prin intermediul telefonului si in scris
    7. capacitate de comunicare si lucru in echipa
    8.capacitate de analiza si sinteza,
    9. capacitate de prioritizare si lucru cu in regim multitasking

    Responsabilitati

    - administrarea serviciilor SCC Services Romania la nivel de service cerute de client
    - asumarea rolului de punct de legatura, ascensiune si comunicare cu echipele de service din tara si clientii internationali, acolo unde este necesar, in vederea livrarii la nivelurile de service impuse
    - coordoneaza activitatea departamentului de IS din cadrul SCC Services Romania
    - contribuie la verificarea si actualizarea documentatiei referitoare la solutiile tehnice si procedurile de lucru
    - asigura rentabilitatea serviciului/departamentului de IS
    - intocmeste rapoartele de administratie neceasare realizarii si demonstrarii realizarii contractelor la nivel de service si a obiectivelor de satisfactie a clientilor
    - coordonează și facilitează îndeplinirea obiectivelor departamentului /serviciului de IS
    - coordonarea si managerierea sistemelor de mentenanta echipamente, procedurilor si politicilor de lucru
    - raspunde de crearea si recomandarea de solutii accesibile si inovatoare

    Iasi,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (7)