Analist Financiar

Angajator: EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.

    Obiectul de activitate il reprezinta acordarea de credite de consum, precum si alte tipuri de finantare sau refinantare (creditare atat persoane fizice cat si juridice).
    In prezent suntem activi pe piata financiara cu 18 agentii deschise in 16 orase mari ale Romaniei.

    Cerinte

    Cerințe:
    - Studii superioare finalizate;
    - Constituie avantaj experiență în domeniul financiar-bancar;
    - Cunoștințe pachet MS Office, Excel, Word, PowerPoint, Outlook; (nivel mediu);

    Responsabilitati

    Principalele activităţi şi responsabilităţi:
    - Asigurarea serviciilor post vânzare clienților din portofoliu și menținerea unei relații cordiale cu aceștia;
    - Verificarea și monitorizarea în permanentă a încasărilor aferente contractelor de credit aflate în
    derulare, la scadențele stabilite pentru clienții agenției;
    - Contactarea telefonică în vederea consilierii clienților recomandând produsele adecvate;
    - Întocmirea documentației necesare a dosarelor de credit în cazul în care clienții îndeplinesc condițiile
    de eligibilitate;
    - Procesarea tranzacțiilor cu numerar către clienții societății PF și PJ;
    - Întocmirea, actualizarea și verificarea în permanență (zilnic/ lunar/ periodic) a diverselor rapoarte și
    situații privind activitatea agenției;
    - Întocmirea rapoartelor cu privire la activitatea zilnică.

    Beneficii:
    - Analist financiar front office - MINIM 3.000 LEI NET si tichete de masa (cca 700 lei/luna);
    - Analist financiar back office - MINIM 3.500 LEI NET si tichete de masa (cca 700 lei/luna);
    In functie de pregatire si experienta, oferta de angajare se va individualiza.
    - Contract individual de muncă pe perioada nedeterminată;
    - Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională în domeniul financiar/ bancar;
    - Oportunitatea de a lucra într-o companie stabilă și cu potențial;
    - Spațiu pentru dezvoltare profesională.

    Beneficii

    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (58)