Sales & Marketing Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SCC Services Romania active.

Vezi toate job-urile Sales & Marketing Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: SCC Services Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 14.12.2013

    A best of breed technology solutions provider specialising in IT infrastructure, SCC has an enviable track record for helping European based companies and government organisations assess, plan, source, integrate and manage their IT infrastructure to deliver technology optimisation and more for less.

    Cerinte

    - Excelente abilitati de comunicare si negociere
    - Abilitati de leader
    - Atitudine orientata spre client
    - Experienta anterioara in vanzarea si promovarea serviciilor IT
    - Limba ENGLEZA si FRANCEZA la nivel avansat
    - Cunoasterea la nivel avansat a unei alte limbi straine de circulatie europeana constituie avantaj
    - minim 2 ani de experienta pe o pozitie similara
    - experienta in vanzari servicii IT

    Responsabilitati

    - contribuie la elaborarea strategiei de marketing;
    - initiaza si mentine o maniera de prezentare atractiva si consistenta a intreg portofoliului de servicii oferite de SCC Services Romania;
    - asigura disponibilitatea prezentarilor in toate limbile de circulatie europeana prezente in cadrul grupului;
    - viziteaza trimestrial tarile din cadrul grupului si organizeaza prezentari destinate departamentelor de vanzari, asigurandu-se ca toate serviciile disponibile sunt cunoscute si promovate de catre acestea;
    - promoveaza serviciile oferite din Romania in cadrul pachetelor de servicii create de departamentele de vanzari pentru ofertarea clientilor finali;
    - organizeaza si supervizeaza vizitele clientilor externi in cadrul serviciilor de presales;
    - raporteaza periodic actiunile efectuate, sesizeaza oportunitati si amenintari si propune planuri de actiune adecvate;
    - propune crearea si implementarea de servicii noi, in acord cu cererea de pe piata;
    - proiecteaza strategii de atragere a unor noi segmente de piata;

    - pachet salarial competitiv si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala de SuCCes:
    - mediu de lucru international
    - schimbul de experienta ca si resort al dezvoltarii profesionale
    - sprijin în obtinerea certificarilor de specialitate
    - pachet de beneficii: servicii medicale private, tichete de masa.

    Hybrid

    Hybrid

    Bacau, Iasi, Vaslui,

    Vezi job-uri similare (5)