Consultant Excellent SME

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Coface Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant Excellent SME active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Coface Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.03.2020

    CERINTE:
     Abilități de comunicare și persuasiune;
     Orientare spre client;
     Putere de convingere, tenacitate;
    Capacitate de analiză și sinteză;
     Capacitate de a se integra rapid în echipă;
     Seriozitate și dorință de afirmare;
     Persoană dinamică și optimistă;
     Student/absolvent de studii superioare;
     Cunoștinte de limba engleză;
     Cunoștinte de Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
     Program full-time;

    Responsabilitati:

    • Crearea și dezvoltarea portofoliului de clienti Coface:
      • Identificarea nevoilor potentialilor clienti si prezentarea solutiilor oferite de Coface prin intermediul serviciilor disponibile, cu focus pe promovarea Certificatului Excellent SME;
      • Reinnoirea Certificatelor Excellent SME care urmeaza sa expire pentru portofoliul de clienti alocat;
    • Urmarirea unui proces de vanzare eficient :
      • Furnizarea de informatii complete si corecte despre Certificatul Excellent SME (atat la telefon cat si in scris);
      • Transmitea de emailuri cu informatiile solicitate de catre potentiali clienti/ clientilor existenti Coface;
      • Follow-up constant la discutiile incepute, in vederea cresterii ratei de conversie prospect – client;
      • Comunicarea intr-un mod profesionist si eficient atat cu potentialii clienti cat si cu cei existenti;
    • Realizarea targetului de vanzari stabilit;

    ALTE DETALII:
     Pachet salarial și bonus în funcție de rezultate;
     Asigurare medicala si tichete de masa;
     Posibilitate de promovare in functie de rezultatele obtinute;
     Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă, tânără, dinamică;