Cauti dezvoltare profesionala? Aplica la Telekom!

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Telekom Romania active.

Vezi toate job-urile Cauti dezvoltare profesionala? Aplica la Telekom! active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2018

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.
    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    "Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.”
    *Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Cerinte

    Cautam sa intregim echipa departamentului de vanzari Telekom.

    De ce oameni avem nevoie?
    - Ambitiosi si dornici de afirmare prin performanta;
    - Dinamici;
    - Atitudine pozitiva, orientare catre client si sociabil;
    - Abilitatea de convingere si experienta in domeniu reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Postul presupune:

    - Vanzari de servicii de telecomunicatii (internet, televiziune, telefonie mobila, telefonie fixa) pentru compania Telekom Romania;
    - Crearea si dezvoltarea unor legaturi cu potentialii sau actualii clienti;
    - Activitatea de vanzare se realizeaza pe teren;
    - Imbunatatirea continua a procesului de vanzare si relationarea cu clientul;
    - Asimilarea informatiilor legate de avantajele si beneficiile serviciilor oferi

    Alte informatii

    Ce beneficii ai ?
    - Salariu cu mult peste medie construit din 3 parti : salariu fix + comisioane + bonus de volum;
    - Posibilitatea de avansare prin performanta intr-o companie multinationala;
    - Training-uri de specialitate gratuite recunoscute la nivel international - Magenta Sales Excellence Training Program;
    - Asimilarea unor cunostinte de actualitate in domeniul telecomunicatiilor (IT&C) legate de serviciile in fibra optica, prin satelit sau retele ADSL/VDSL;
    - Lucru in echipa si dezvoltarea spiritului de coechipier;
    - Premii speciale pentru agentii de top (excursii, bilete la concert, telefoane, etc.);
    - Tableta, cartela SIM, acces la orice informatie legata de ofertele in curs.

    Contractul de muncă se încheie prin partenerul Telekom - ProSolutions Agency