Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Camusat RomTelecomunicatii active.

Vezi toate job-urile Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Camusat RomTelecomunicatii
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Balotesti
  • Actualizat la: 16.02.2018

    CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - Societate multinationala, parte a grupului francez CAMUSAT, leader in domeniul constructiilor de infrastructuri pentru telecomunicatii.

    Cerinte

    o Studii economice (liceu economic, facultate);
    o Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara;
    o Foarte buna cunoastere a normelor si a procedurilor financiar-contabile;
    o Cunostinte limba engleza nivel mediu;
    o Cunostinte limba franceza constituie un avantaj;
    o Cunoştinte calculator nivel avansat: Ciel Contabilitate si Ciel Gestiune, Excel, Word, Power Point, navigare Internet, Outlook Express;
    o Foarte bune abilitati de comunicare;
    o Respectarea termenelor limita;
    o Vointa puternica pentru dezvoltarea profesionala;
    o Atentie la detalii.

    Responsabilitati

    Functia postului

    Candidatul potrivit va fi expus la o mare diversitate de documentatie si operatiuni. Economistul nostru, specializat în contabilitate, va fi expus la diverse activitati financiare si contabile. Lucrand intr-un mediu cu ritm rapid, specialistul nostru va aplica cunostintele sale privind regulile si politicile financiare si contabile pentru a pune in aplicare inregistrarile contabile, verificarea conformarii fiscale si raportarea.

    Sarcini

    o Inregistrea in programul de contabilitate a diverselor tranzactii cu precadere achizitii si livrari intracomunitare, importuri si exporturi de materiale;
    o Verifica conformarea fiscala a documentelor;
    o Intocmeste diverse rapoarte la nivel local si regional;
    o Pastreaza si arhiveaza documentele financiar contabile.

    Alte informatii

    Beneficii

    o Salariu motivant
    o Bonusuri de performanta
    o Cariera si oportunitati de dezvoltare bazate pe performanta intr-un mediu multicultural
    o Instruire si certificari
    o Pachet de beneficii (asigurare medicala, transport s.a.)