Ofiter serviciu aprobare credite - perioada determinata - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Ofiter serviciu aprobare credite - perioada determinata - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2017

    Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori: respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

    Cerinte

    • Aptitudini utilizare PC / aplicaţii MS Office;
    • Cunoştinţe de limba engleză – nivel mediu
    • Minim studii medii
    • Foarte bune abilităţi de inter-relaţionare
    • Abilitatea de a lucra cu termen limită
    • Flexibilitate
    • Atenţie la detalii

    Responsabilitati

    • Te vei asigura că documentele ce trebuie prezentate de clienți pentru obținerea de credite sunt introduse de către agenții de vânzări în sistemul intern de creditare (sistemul de scoring).

    • Vei analiza și vei verifica cu rigurozitate documentele clienților (ex. copia cărții de identitate, procură notarială) și a documentației de credit (ex. cererea de credit/cererea de credit de refinanțare, adeverința de venit/salariu) în conformitate cu prevederile politicilor și procedurilor de lucru ale societății.

    • Vei evalua informațiile financiare din aplicația de creditare pentru aprobarea/respingerea cererilor de creditare.

    • Vei stabili aprobarea/respingea acordării cererilor de creditare ale clienților în urma verificării documentelor de creditare și a informațiilor financiare ale clienților sau vei recomanda salariaților din departamentul vânzări obținerea altor documente sau corectarea datelor, unde este cazul, pentru aprobarea cererilor de creditare.

    • Vei respecta cu strictețe confidențialitatea datelor clienților și informațiilor/datelor aferente proceselor de creditare și te vei asigura că nu vor fi transmise aceste date/informații către terți.

    Alte informatii

    Pozitia este pe o perioada determinata de 6 luni.

    Program de lucru:
    - disponibilitate de lucru in ture, 8 h, prin rotatie (9-17, 13-21)
    - disponibilitate de lucru in weekend, prin rotatie, 8 h (9-17, 13-21)

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (43)