AGENT SERVICII CLIENTI TIPAR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Dacris active.

Vezi toate job-urile AGENT SERVICII CLIENTI TIPAR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: Dacris
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Productie
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Otopeni
  • Actualizat la: 16.02.2017

    La 20 de ani, am putea spune că suntem tineri, dar pentru o companie românească, 20 de ani de experienţă contează! Iar experienţa ne-a învăţat că valoarea unei companii este dată de oamenii care fac parte din ea.
    Noi suntem Dacris şi oferim soluţii personalizate pentru birouri. Vino să ne spui cine eşti tu şi să ne cunoaştem mai bine. Sigur ne vom împrieteni şi poate vom şi lucra împreună.

    Cerinte

    Pentru a avea success in acest rol trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii:
    - studii superioare sau medii absolvite ;in domeniul tehnic, reprezinta un avantaj;
    - experienta de lucru intr-un post similar nu este obligatorie;
    - capacitate de adaptare la un mediu dinamic;
    - buna capacitate de organizare;
    - persoana serioasa, riguroasa, integra;
    - buna capacitate de comunicare si lucru in echipa;
    - capacitate de incadrare in termenele stabilite;
    - cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Power Point, Internet).

    Responsabilitati

    Rolul tau este:
    Gestionarea relatiilor, in toate stadiile acestora cu clientii din portofoliul propriu, clienti de tip KA pentru produsele de tipar.

    Principalele tale responsabilitati sunt:
    - primirea comenzilor de la clienti, obtinerea BT-ul si comunicarea termenului de livrare;
    - trimiterea comenzilor de machetare catre departamentul de graphic design;
    - trimiterea comenzilor de productie catre tipografie si introducerea acestora in sistem;
    - pregatirea documentatiei tehnice pentru licitatii (caracteristici pentru calculatie pret, pregatire mostre, etc.);
    - negocierea termenului de livrare si a conditiilor comerciale cu tipografia;
    - trimiterea informatiilor referitoare la facturare si livrare catre departamentul logistica si customer care;
    - verificarea marfii la receptie si colectarea de mostre din fiecare comanda inainte de livrarea la client;
    - gestionarea stocurilor de produse tiparite tipizate;

    Pentru a-ti desfasura activitatea la cote maxime, iti oferim:
    - Un pachet atractiv;
    - Decontarea transportului pana la punctul de intalnire cu microbuzele firmei;
    - Calculator;
    - Instruire/formare profesionala;
    - Suportul intregii echipe.

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI, Otopeni,