Specialist Resurse Umane

Angajator: DB Engineering Consulting GmbH
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.07.2024
    Remote work: Hybrid

    Din 1966, DB Engineering & Consulting a livrat mii de proiecte de diferite dimensiuni și complexitate în peste 100 de țări. Cu 5.900 de angajați din 94 de țări, aplicăm cunoștințele și experiența noastră interculturală diversă pentru a realiza proiecte pentru clienți. Cu peste 80 de locații în Germania și birouri în aproximativ 30 de țări din întreaga lume, specialiștii noștri lucrează la fața locului în colaborare cu clienții și părțile interesate.

    Cerinte

    • Să ai minimum 5 ani de experiență similară (HR și salarizare).
    • Să deții cunoștințe solide de legislația muncii din România
    • Să deții cunoștințe de legislație fiscală sau de securitate socială.
    • Cunoștințele despre procesele de mobilitate globală vor fi un avantaj (A1, expatriați
    etc.).
    • Engleza nivvel bun scris si vorbit.

    Responsabilitati

    • Gestionarea dosarelor de personal și arhivarea documentelor în format fizic și
    electronic.
    • Emitere și verificare a foilor de pontaj lunare pentru calculul salariilor.
    • Colaborare strânsă cu furnizorul de servicii de salarizare pentru a asigura corectitudinea și plata la timp a salariilor.
    • Verificarea existenței și corectitudinii documentelor care influențează calculul salariilor (concedii medicale, concedii de odihnă etc.).
    • Responsabil de corectitudinea documentelor ce stau la baza procesului de salarizare și a procesului în sine, pentru a asigura plata corectă și la timp a salariilor și beneficiilor.
    • Responsabil de actualizarea bazei de date și raportare

    Alte informatii

    Cine suntem noi?
    Noi suntem DB Engineering & Consulting, o filială deținută integral de Deutsche Bahn AG, compania feroviară, de mobilitate și logistică care exploatează în mod profitabil rețeaua feroviară din Germania.
    În calitate de companie lider în domeniul ingineriei și consultanței în sectorul feroviar, expertiza noastră se concentrează pe: soluții durabile și personalizate de transport, proiectare, supervizare a construcției, consultanță (consultanță în afaceri, operațiuni și întreținere,
    consultanță IT în domeniul logisticii), management de proiect, mediu, geotehnică și topografie

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Zile libere suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (15)