Contabil Senior

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    – Studii superioare superioare de specialitate

    – Minim 3-5 ani experienta pe un post similar

    – Cunoştinţe de specialitate în domeniul energiei

    – Cunoştinte de limba engleză

    – Abilităţi de comunicare si privind lucrul în echipă şi individual

    – Gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza

    – Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali

    – Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii

    – Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, loial, dispus la colaborare).

    Responsabilitati

    – Introducere facturi interne si externe, facturi de servicii, marfuri, obiecte de inventor (niruri, bonuri consum), mijloace fixe (generare si verificare calcul nota contabila amortizare, inregistrare reevaluare)

    – Inregistrare Certificate Verzi contabil si extracontabil

    – Inregistrare trageri si rambursari de imprumuturi, calcul si inregistrarea dobanzii in contabilitate

    – Opereaza incasari si plati in numerar in registrul de casa, contabilizeaza si inregistreaza deconturile de cheltuieli

    – inregistreaza estimarile necesare pentru facturile nesosite/ facturi neemise

    – Reconciliere extrase banca (conturi – lei, valuta, depozite colaterale) cu fisa, balanta contabilitate

    – Inregistreaza efectele de incasat/ de platit

    – Inregistreaza si verifica descarcarea lunara a cheltuieilor in avans si a veniturilor din subventii

    – Intocmeste si verifica balanta de verificare lunara

    – Verificare lunara alocare costuri– utilitati chiriasi, chirii, calcul pro-rata TVA

    – Calculeaza impozitele, taxele lunare si trimestriale

    – Intocmeste diverse situatii solicitate de banca si de conducerea societatii

    – Completeaza registrele contabile: Registrul jurnal, Registrul inventar si registru de evidenta fiscala

    – Mentine relatia cu ANAF – (ordine compensare, fise pe platitor)

    – Intocmeste si verifica rapoarte financiar – contabile, inclusiv cele necesare intocmirii situatiilor financiare semi-anuale/anuale

    – Intocmire si depunere declaratii lunare si anuale, raportari semestriale si anuale catre ANAF si ANRE

    – Intocmeste dosarul cu inventarierea anuala, intocmirea confirmarilor de sold, rulaje operatiuni pentru parteneri

    – Intocmeste lunar declaratiile catre Administratia Fond Mediu;

    – Intocmeste situatia cheltuielilor si veniturilor pentru pregatirea dosarului de preturi de transfer

    – Intocmirea rapoartelor periodice catre Institutul National de Statistica.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (113)